Mesajı Okuyun
Old 16-03-2008, 10:56   #11
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan av.özgekaya
ama sorun benim 1. haciz ihbarnamesine itiraz nedeniyle 1,2 ve 3'ün geçersiz sayılmasını talep etmemle başladı. Müdür alacaklının talebi üzerine 1. haciz ihbarnamesine itiraz olduğundan 1,2 ve 3'ncü haciz ihbarnamelerinin akacaklı vekilinin isteği üzerine geçesiz sayılmasına diye karar verdi. sonra haciz kaldırma müzekkerelerinde sadece 2 ve 3 kaldırılmıştır yazıldı. karşı tarafa yollandı. Ancak dosya incelendiğinde aslında her üç haczin benim talep ettiğim gibi 1. haciz ihbarnemesine itiraz nedeniyle kaldırıldığı anlaşılabilir. bu durumda ileride herhangi bir şekilde 3. kişi dosyaya para yatırmaya başlarsa diğer alacaklıların karşısında sıram kaybolmuş olacak................................ "...gönderilen 1,2 ve3 haciz ihbarnamelerinin geçersiz sayılmasına karar verilmesini talep ederim." şeklimdeki talebimin aslında hadiseye uymadığını, Müdüründe benim bu talebime karşı hadiseye uygun olmayan bir haciz fekki kararı verdiğini, Ama esasen asıl amaçlanan işlemin karşı tarafa gönderilen haciz fekki müzekkrelerinde de olduğu gibi 2 ve3. haciz ihbarnamesinin kaldırılması olduğunu söyleyerek müdürün dosyadaki kararını şikayet etsem.

Sorunuzun tüm yanıtlarını kendiniz vermişsiniz, üzgünüm ama yapılacak bir şey yok. Hakimler miktar itibariyle kesin olan kararlar verip de sonradan hata yaptıklarını farkettiklerinde nasıl düzeltemiyorlarsa, biz de taleplerimizin aslında vakaya uygun düşmediğini ileri sürerek hak kaybı doğuran taleplerimizin neticelerinden kurtulamıyoruz. Böyle bir dava kabul edilemez, düşünsenize günün birinde "takipten feragat ettim , ama hadiseye uygun olmadığını farkettim, hadiseye uygun olmayan feragat talebim üzerine dosyanın kaldırılmasına yönelik memurun eylemi de dolayısıyla yanlıştır" vb. taleplerle dava açıldığını. Hukuk düzeni kendi taleplerimizle bağlı olmamızı ve taleplerimizin neticelerini katlanmamızı zorunlu kılıyor.

Ama bu kadar üzülmenize de gerek yok, yalnızca sıra kaybetmişsiniz, ama şikayet edip bir de dava kaybetmeyin

Saygılarımla...