Mesajı Okuyun
Old 16-09-2007, 08:59   #176
tiyerianri

endersav ve erkanaga arkadaşlar vakıf üniversitesi bitirmedikleri için yada karşılarına bir iki tane farklı bir örnek geldiği için bu kadar uzaktan yorum yapıyorlar sanırım.Ben burada bizim sınavlarımız şöyleydi bize anayasa hukukunda şunu sordular size test yaptılar bize olay sordular gibi çocukça tartışmalar yapmayacağım.Bunlar ucuz mülahazalar olur çünkü.Erkanaga siz hocalarınızın anlattıklarına şahit olurken biz onların bize yaptıklarına şahit olduk hatta birebir maruz kaldık.Bu yüzden olayı sizler kadar biz de yakından biliyoruz.Devlet üniversitelerinde okuyan arkadaşların özellere bu kadar karşı olmasının tek sebebi sürek li aynı.Biz ÖSS ye çalıştık siz yattınız okulu da yata yata geçiyorsunuz.Bunlara cevap dahi verilmez sadece bir dönem vakıf üniversitelerine misafir olsunlar sonra zaten kendileri bu sütunlardan herkesten özür dileyecekler.Erkanaga arkadaş aldığı düşük notun sorumlusu olarak bile özel okullarda okuyan arkadaşları gösteriyorsa burada objektif bir tartışmadan çok özel okullara ve orada okuyanlara karşı bir önyargı ve hasetlik söz konusu olabilir.Yukarıda karşı çıkmış olsam da bende cümlelerimi erkanaga ve endersav arkadaşımın yaptığı şekilde bitireceğim zira konuyu böyle daha iyi anlayabileceklerini ve anlatabileceğimi düşünüyorum,siz hiç bir gün de 3 final sınavına girdiniz mi,ya da bütünlemesiz mi sizin okulunuz bütünlemeli mi,bir dersten kalıp aynı sınıfı tekrar ettiniz mi hiç bir yıllık ücret ödeyerek,zaten çok kolay geldiniz bu fakülteye ama asla bitiremeyeceksiniz diyip size sordukları soruların kat be kat zorlarını soran hocalara rastladınız mı hiç,bir de şöyle bir açıklama yapalım ki bilmeyen arkadaşlarımız farklı yorum yapmasın bizim sınavlarımız istanbul yada 9 eylül hukukta sorulanların aynısıydı hocalar getiriyordu aynı soruları artık bu hocalar ya size ya bize yalan konuşuyorlardıÖzel de okumayan özelin zorluğunu bilemez çünkü oradaki zorluk hem maddi hem manevidir.Çok uzattım biliyorum ama şunu da eklemek isterim orada okuyanlar helal kazanılan paraları o okullara verip eğitim alıyorlar hiç değilse önyargılı arkadaşlar bunlara saygı göstermeli.