Mesajı Okuyun
Old 15-09-2007, 16:45   #172
ÇAĞLA

Varsayılan Şapkaları karşılıklı çıkaralım, önümüze koyalım ve düşünelim!!!

Sayın Erkanaga bakın tam olarak şöle bişey düşünün küsarattan kalıyorsunuz ve oldukça çalıştınız.Ve küsüratla kalırken çevreniz de tölerans konuşuluyor!!
Ve işte bütünlemeye girerken varolan psikoloji buydu.Notumun 85 olması tamamen benim hırslanmamamın sonucu.Hocanın tanıdığı töleransın değil!!!Şapkamı önüme koyup düşündüm ve madem küsüratla kalıyorum; bu sınavdanda 90 alıcamdiye çok çalıştım.Demişsiniz ki "...biz bütte 70 üstü alamazken...madem siz bütte 85 almışssınız..."gibi bi cümle kullanmışsınız.Sizde 70 üstü alABİLEn yoksa kusura bakmayın anayasa ya benim kadar çalışan da yok o zaman!!! ..Ya şöyle bişi olsa gerek sizin anlayışınızSayın Erkanaga:
  • Diyelim ki düşük not aldı vakıf üniv. öğrencisi;yapılan yorum:... kolay sorulardan bile sınıf geçemiyorlar...zaten sorularınız oldukça kolayken kalan kişi sayısı malum....
  • Diyelim ki düşük alıp notumuzu yükselttik,yada yüksek not aldık:..tamemen hocaların töleransı...Bizede siz gibi kolay sorulsaydı bizde vizeden düşük alıp bütte bukadar yüksek not alabilirdik.Size kolay soruluyor ki bakın nekadar yüksek almışsınız birden bire...
Ya eğer hakikaten böle düşünüyorsanız ben sadece YORUMSUZ diyorum.Bakın eşitsizlik diyorsunuz;çok doğru düşük puanla hukuk okunması= eşitsizlik!=Haksızlıktır..başkada bir açıklaması yoktur.Malesef vakıf üniv. de ders çalışan arkadaşların sayısı oldukça az=doğrudur.
Ama artık çalışılarak alınan notlarda töleranssa ben başka ne diyeyim size!!!Hani olur küsüratta kalınır benim gibi de;devlet üniv.'nin hocaları ,devlet okullarında küsürattan bırakırken bizde geçirir!!=Tamam derim doğru söylüyor.Ama bana niye yüksek not versin hocam?Küsüratta kalmamışım sınıfta kalma gibi bir kritik nokta yok ortada.Hocam hakkım 55ken niye 85 versin ki küsüratta kaldığımda bile yardımcı olmamışken??!!!
Yani yaptığınız yorumda hiç küsüratta kalmam dikkatinizi çekmemiş de çalışıp 85 alınmasına takılınmış!EE yani tabi siz de haklısınız küsüratta kalınması pek töleransa çekilemez o yüzden 85 almam töleransa yatkın yorum için!!!
Saygılarımla.