Mesajı Okuyun
Old 16-03-2007, 02:58   #237
Özge Özbakır

Varsayılan İşte Marmara Hukuk...

Okulum okulum...Marmara Üniversitesi'nde okuyorum ve tekrar tercih yapacak olsaydım okulum bu sefer ilk tercihim olurdu!
Zorlu yılları henüz atlatamadıysam da hiç bir zaman bıktırmadı bu okul kendinden beni,henüz 3.sınıfım fakat başladım şimdiden keşke hiç bitmese demeye...Gerçi 7 yılda çıkmaya çok müsait bir ders yapısı var
İlk sene ahh Roma vahh Roma dediysem de Medeni Hukuk süründürdü 2 sene beni...Oysa henüz görmemiştim Medeni Usulü'nü İcra İflası'nı...Hmmm unutmadan Anayasa da üzerimde bir irtifak hakkı edinmişcesine bırakmadı yakamı,ama tüketemedi ne de olsa sınırlı ayni hak misali...
Kredisiz ve otomasyonsuz bir okul..Senelik dersler,dönemlik değil...En güzeli ise bütünleme var yaz okulu yok!Yılda 1 vize-1final ve 1bütünleme..
Takıntılı dersler çok ve ortalama yapmak gibi kimsenin derdi yok..Çünkü hocaların görüşleri doktrin,in ine bildiğin kadar derine...
En kötüsü ise; emin olun bu okula girdikten sonra yılbaşı gecelerinde vize çalışmaktan harap ve bitap düşmüş olarak yeni bir yıla gözünüzü açacaksınız,ara tatil denen şey 1 haftalık bir süre...Ayrıca temmuz başında finaller biter,''eylülde gel''demeye başlar sonuçlar...4yılı kesintisiz hukuk kitaplarına gömülüp çalışmayı arzuluyorsanız,doğru yerdesiniz!