Mesajı Okuyun
Old 06-03-2007, 14:07   #221
a_y_n_u_r

Merhaba arkadaşlar ben ankara hukuk 4.sınıf öğrencisiyim ama 4. sınıfta ikinci senem.Verilen eğitim konusunda tartışmaya gerek duymuyorum çünkü mükemmel olduğuna inanıyorum;ancak derslerin yoğunluğundan şikayetçiyim.Bu sadece Ankara Hukuk'un değil tüm hukuk fakültelerinin sorunu bence.Biz yılda 13 ders alıyoruz ve kendi adıma söyleyeyim;çok yoruluyorum.Bu derslerin hepsinin layıkıyla öğrenilebileceğini düşünebiliyor musunuz? Bunu tüm arkadaşlara soruyorum.Kötü sonuçlardan biri de bu kadar çok derse sadece "geçelim yeter" anlayışıyla çalışılması.Çünkü hepsine gereken önemi vermek imkansız gibi bişey.Ve ben bu nedenlerle hukuk fakültelerinin kesinlikle 5 yıl olmasından yanayım.
Ayrıca değinmek istediğim bi konu varokuz Eylül'de sınavların test olduğunu daha önce duymuştum ama inanmamıştım? Cidden çok şaşkınlık içindeyim.Nasıl olur da hukuk fakültelerinde bu kadar ezbere dayalı bir eğitim olabilir? Bizim üniversitemizde sınavlar klasiktir çok nadir test olur;öyle olanların da vizesi testse finali klasik olur veya tam tersi? Düşünün bi kere böyle bir sistem doğru olsaydı öncelikle Ankara Hukuk'ta uygulanması gerekmezmiydi.Neden mi? Çünkü sınıf başına en az 200 öğrenci var ve sınav cevap kağıtlarımız 4 çarşaf(büyük boy) kağıt,ve sınav sonuçlarının açıklanması haftaları değil bazen ayları bile buluyor.
Değinmek istediğim bir diğer konu da "kopya".Evet kopya çekmeyen öğrenci yoktur,çok doğru,çekmedim diyen yalan söyler.Ama bu kadar da olmaz ki kardeşim!! Böyle de kopya çekilmez ki!! Ankara Hukuk'ta olanlar bilirler,sınıflar anfidir,oturduğunuz yerler ve üstünde yazdığınız sıralar tahtadır(zavallı tahtalar her sınav öncesi çeşitli işlemlerden geçerler).Tahtaların üstü her zaman doludur,öğrencinin maşallahı var hiç üşenmeden yazar,yazar,yazar;iki kelime değil,iki satır değil,iki sayfayı da aşar yazdıkları.Peki diğer sınavda o sıraya daha nasıl yazar merak ediyor musunuz? Yanınızda bir zımpara bir de peçete getirirseniz eksiksiz yazarsınız korkmayın.Acı ama gerçek.Bunu yapan çok öğrenci var ankara hukukta ama şunu söylemeliyim ki onlar da beyin kapasitelerinin farkına varsalar Ankara Hukuk savcılık,hakimlik vs. sınavlarında daha çok ismini duyurur.Yani sanmayın ki tüm öğrenciler böyle geçer!!!!