Mesajı Okuyun
Old 22-04-2002, 11:44   #2
Cest la vie

Mutlu Olaya bir de Adem ila Havva açısından yaklasalım.. :)

ADEM'IN GÜNLÜGÜNDEN
> PAZARTESI: Bu uzun saçlı yeni mahluk da çok olmaya basladı artık. Hep pesimde. Hava bugün bulutlu. saniyorum bizi yagmurlu bir gün bekliyor. Biz mi dedim? Bu kelime de nereden çıktı ? Ha,tamam hatırladım o yeni mahluk kullanıyor.
> ÇARSAMBA: Kendime bir barınak yaptım. Huzurlu olmak ne mümkün? Yeni mahluk gelip barınagıma girdi. Keske hiç konusmasaydi.
> CUMARTESI: Yeni mahluk çok fazla meyve yiyor.Muhtemelen yakinda hiç meyvemiz kalmayacak.Yine "biz" dedim.
> PAZAR:Bu sabah uyandıgımda,yeni mahluku yasaklanmıs agaçtan elma koparmaya çalısırken gördüm.
> PAZARTESI: Yeni mahluk adının havva oldugunu söylüyor. Diyor ki:O bir mahluk degil, kadınmıs.
> SALI:Anlamsiz sözcükler icat ediyor .Tatil beldesi de ne demek.
> CUMARTESI: Dün yine gölün kıyısında kendini seyrederken suya düstü. Azkalsın boguluyordu.
> SALI:Bir yılanla dolasiyor.
> CUMARTESI: Yılan ona,agacın meyvesini yemesini söylüyormus. Bunun dünyaya ölümü getirecegini açıkladim . Keske açıklamasaydım. Bu ona sadece bir fikir verdi.
> ÇARSAMBA: Havva meyveyi yemisti.kaçtim. Ne var ki havva beni buldu. Gelirken yaninda o elmalardan getirmis.Yemeye mecbur kaldım.yapraklarla örtünmüs. Üzerindekileri çekip yere firlattim.Hem kıkırdadı hem kızardi. Dedigine göre yakında aynı seyi ben de yapacakmısım.Haklıydı o iyi bir arkadas.
> ERTESI YIL: Yaratıgın adını Kabil koyduk.Havva onu kulubemizden bir-iki kilometre uzakta yakalamis.Yaratik birçok açıdan bize benziyor.
> PAZAR: Pazarları hiç çalısmıyor. yaratıgın yanında neşeyle
yuvarlanmasını izliyor.
> ÇARSAMBA: Balık degil ne oldugunu anlayamiyorum.Acıktıgında acayip seytani sesler çıkartıyor. tokken ise agu agu diye sesler çıkartıyor. Bence o,ya gizemli bir yaratik ya da bir cin. Ölürse parçalayip içine bakacagim.
> 15 GUN SONRA: Agzını inceledim. Henüz tehlike yok Tek disi
>var. Agzı disle doldugu gün kuyrugu çıksın çıkmasın evden ayrılacak. Ayılar tehlikeli olmak için kuyruga ihtiyaç duymazlar.
> 4 AY SONRA: Çok ama çok yorucu bir avdi. Ne var ki hiç basari
saglayamadim. Bu arada Havva oturdugu yerde bir baskasını yakalamis ben böyle sans görmedim.
> ERTESI GUN: Eski yaratikla yenisini karsılastırınca ikisinin kesinlikle aynı cins oldugunu anladım. Havva ona Habil adını verdi.
> 10 YIL SONRA:Onlar meger erkek çocuklarmıs.Bunu anlayali çok oldu. Artik kızlar da var Habil iyi çocuk ama kabil keske bir ayı olarak kalsaydı.
Cennet bahçesinin içinde onsuz yasamaktansa dısında onunla yasamak çok daha güzelmis.