Mesajı Okuyun
Old 10-02-2009, 18:48   #68
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Dikkatimizi bu yöne çektiğiniz için teşekkür ederim. Bu fıkra dahi 7.maddenin başında neden "kiralayan" teriminin kullanıldığını açıklamaya yetmektedir. Diğer davaları "kiralayan" açarken, son fıkradaki bu davayı sadece "malik" açabilmektedir. Kiralayanın bu davayı açmaya hakkı yoktur.

Peki neden "kiralayan" bu davayı açamamaktadır? Madem, kiralayan olmak her derde devaymış...

Bundan bir önceki mesajınıza katılmıyorum. Üzgünüm. Esasen Yargıtay kararlarından hiçbirisinde tartıştığımız konu ele alınmamıştır. İhtilafların hepsinde kiracı ile malik olmayan kiralayan arasındaki ilişki zikredilmiş ancak malik'in olaya dahli ele alınmamıştır. Bu itibarla bu kararları buraya eklemenizin hiç bir manası yok. İlk karardaki kiralayanın kendi oğlu veya eşi için tahliye davası açacağına dair tespite katılmıyorum. Zaten katılmadığım için dünden beri bazı şeyleri anlatmaya çabalıyorum ama nafile...

Sizi kırmak amaçlı hiç bir mesajım olmadı. Sayın Admin'in dayanaklı yazdığını söylerken sizin dayanaksız yazdığınızı ima dahi etmemiştim. Öyle anlaşıldıysa düzeltirim.