Konu: Hapis Mi!!
Mesajı Okuyun
Old 10-11-2004, 13:41   #1
ttuncay

Kitap Hapis Mi!!

iyi gunler,
ben ve eşim devlet memuruyuz. Eşim devlet memurluguna baslamadan once ticari suclu olarak aranan biri tarafından kandırılarak (esimin kandırıldıgı ancak tanıklarla ve şu an daha onceki ticari suclarindan dolayı hapse mahkum olan kandıranca ispat edilebilecek) bir ticaret işine karışmıs(tum resmiyeti esim adına olan bir ticarethane), yaklasık bir yıl sonra devlet memurluguna gecince sirketi adam kendi annesinin uzerine yapmıs, akabinde esimle tanısıp ewlenmemiz ve yavas yavas o sirketten kaynaklanan borcları(ticarethane icin kullanılmıs banka kredi kartları) odememizle bu gune gelinmistir.
Gectigimiz gunlerde yine ticarethanenin mal aldıgı bir firma ewimize gelmis, haciz islemleri yapmıs, ancak meblag 100 milyar gibi esim ve benim maaslarımızı omur boyu yatırsak belki odeyemeyecegimiz bir tutar oldugundan odeme durumumuz olmadıgı icin esyalarımız alınmıstır. zor sartlarla aldıgımız 3-4 milyarlık arabamız alınmıs, aynı zamanda esimin maasının yarıdan fazlasıda kesilmeye baslanmıstır(bilgisizligimizden bu miktarı almalarına razı geldigimize dair imza attık),bu da bizi yıkmaz diye dusunurken simdide bize bu borcun karsılıksız cekten kaynaklandıgı ve kesinlesmis hapis cezası oldugu(sitenizden ogrendigim kadarıyla mal beyanında bulunmama sebebiyle olabiliyor) ve bi sekilde bunu kapatmazsak bu yola basvurulacagı soylenmekte.
esimin maası yasadıgımız surece onlara gitsin, esylarımız gitsin, arabamız gitsin ama HAPİS!!! 1 yasında bebegimiz var.
Amacım kanunda acıklar bulup yapılan hatanın karsılıksız affedilmesi degil. Ama bu hata bilgisizlik ve yanlıs insan tarafından ticaret yapıyoruz denilerek dolandırılma kaynaklı oldugu her akıllı insan tarafından detaylı bakılırsa gorulebilir diye düsünüyorum.
Ne yapabilirim? Lutfen yardım?

(hukuk bilmedigim icin nasıl bir anlatım oldugunu bilmiyorum, umarım derdimi anlatabildim, yardımcı olmaya calisanlara simdiden tesekkur ederim)