Konu: İstİhkak
Mesajı Okuyun
Old 03-04-2012, 08:48   #17
üye7160

Alıntı:
Yazan Av. ikahveci
Arkadaşlar yorumlarınızı okuduktan sonra biraz ümidim kırıldı ama malum avukat için muhakkak bir çıkış yolu vardır)) Ben istihkak iddiacısı tarafın vekiliyim. Benim olayımda haciz mahallinde: tebligat yapılmamış, borçlu şirket yetkilisi yok ama borçlu şirket yetkilisine ait uçak bileti ve borçlu şirkete ait kaşe bulundu. Bunun haricinde hiçbir şey yok. Kaldı ki müvekkil şirket kurulalı 3 yıl oldu, iş yaptığı firmaların borçlu şirketle bir alakası yok ve çalışanlar da farklı. Bu konudaki düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz? Saygılarımla iyi akşamlar..

Sayın Kahveci;

Müvekkiliniz şirketin borçlu ile ilgisi olmadığı halde uçak bileti ve kaşenin açıklamasını nasıl yapmayı düşünüyorsunuz mahkemede? Yargıtay bu konuda acımasız malesef; en ufak bir illiyet bağını,bir belgeyi, borçlu lehine,dolayısı ile alacaklı lehine karine kabul ediyor.Yine tebliğ adresi olmasa bile söz konusu yerin borçlu ile ilgisi olmadığını nasıl ispat edeceksiniz?Salt ticari kayıtlar bunun için yeterli değil..Anladığım kadarı ile sizin faaliyet yerinizde daha öncesinde borçlu faaliyet gösteriyormuş.Borçlunun söz konusu adresten ayrıldığı ticaret sicil gazetesinde görünüyorsa,sizin kuruluş tarihinizde bu tarihten sonra ise,faaliyet alanlarınız çok farklı ise,belki bir şekilde mahkemeyi ikna edebilirsiniz diye düşünüyorum...İyi şanslar...