Mesajı Okuyun
Old 29-05-2007, 21:14   #14
Nesrin D.

Alıntı:
Yazan meyralkan
adliye staji esnasinda avukatin islerini yurutme gibi bir yetkimiz bulunmamaktadir. bende stjyer avukatim. ancak ve ancak yetki belgesi ve avukatimizin duzenleyecegi muvafakatname ile her islemini yapabiliriz durusmalara katilma da dahil.. ben kucuk bir ilcede stajimi yaqpiyorum ve bunun boyle oldugunu evrak vermeyen katiplere ve adliye personeline anlatana kadar bayagi zorlanmistim. ancak benim mahkeme satjim sizin dediginiz gibi h9ic verimsiz ve bos gecmedi. verimli ve dolu olmasi da size bagli zaten...
saygilarimla
merakımı mazur görün ama,acaba bu forumda yazan kaç kişi gerçekten adliye stajının verimli geçtiğini düşünüyor."Ben" dediğinizi duyar gibiiyim,ama lütfen buna inanmamı beklemeyin.Elbette birşeyler öğrenmek bizim elimizde.Bu konuda kimsenin aksini düşündüğünü sanmıyorum.Ona bakarsanız herşeyi öğrenmek herzaman bizim elimizde,ama hangi mahkemede hangi hakim size gelin şu konuyu istişare edelim,sizde mütalaada bulunun dedi,soruyorum size.
işte bana bu teklifi yapan sadece 2 hakim oldu.
bunun dışında mahkemede ne iş yapmayı düşünüyorsunuz anlayamadım,verimli staj döneminden kastınız yoksa dava dosyalarının üzerini yazmak mı yada dosyanın içine gerekli evrakları zımbalayıp koymak mı.....