Mesajı Okuyun
Old 26-06-2011, 12:48   #7
yyyasemin

Devlet üniversitesi, Vakıf üniversitesi ayrımından vazgeçilse artık diyorum. Bizim dönemimizde ÖSS şimdi sanırım LYS sistemi oldu ve alınan puana göre yerleştirilen bir öğrenci şayet imkanı da varsa neden vakıf üniversitesine gitmesin. Sanırım kulaktan dolma bilgilerle parayı veren eğitimi alamaz denilyiro ve malesef ki hukuk mezunu arkadaşlar da bu kanıya katılıyorlar. Önemli olan başarmak ve önmeli olan okul bittikten sonra nekadar iyi hukuk yapılacağıdır. Lütfen artık kafalardan bu fikri atalım. Ben vakıf üniversitesine gittim. Yüksek lisansımıda orda tamaladım. Şuandada devlet üniversitesinde doktora yapıyorum. Demek ki çalışan başarır. Master programında inanılmaz iyi bir eğitim aldık ve eğitimi veren hocalar GS ünv., İst. ünv. den gelen hocalardı. Ben hiçbiryerde görmedim bir profösörün bir öğrenciyi devlette yada vakıfta çalışmadığı için geçirdiğini. Bir arkadaş güzel söylemiş önce ne yapmak istiyorsun ve hagi alanda çalışmak ve hangi hocadan ders almak bence bunlar önemli gerisi ise üniversiteler arası statü ayrımcılığından başka birşey değildir. Benim fikrim bu..
Selamlar
Av. Yasemin GÜLLÜOĞLU (L.L.M-still PHD)