Mesajı Okuyun
Old 06-04-2011, 20:08   #3
droit

Alıntı:
Yazan zebetosu
arkadaşlar aranızda ankara'da hukuk ingilizcesi eğitimi programına katılan oldu mu? ankara barosu veya bankacılık enstitüsü'nden başka kurum var mı?
Merhaba. Ben de bu soruyu sordum kendime birkaç ay önce. Cevabını da Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku kürsüsünün değerli hocalarından Ersoy Kontacı hocamızdan aldım. Bana kursun kalitesinin eğitmenin özelliğine göre değişeceğini söyledi. Bir kez programda ders verecek hocaların muhakkak hukuk eğitimi almış kişiler olması gerektiğinden bahsetti, kanımca haklı da. Ben Ankara Barosu'nun Avukatlık Akademisi'nde çalışan hocaların eğitim durumlarına baktığımda -hiçbirinin demeyeyim net hatırlamıyorum bir iki istisna olabilir ama- çoğunun hukuk formasyonu almadığını gördüm. Bankacılık ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü'nün kursunda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin hocaları ders veriyorlar. Ersoy Kontacı hocam ayrıca Şebnem Akipek Öcal hocamızın -ki kendisi fakültede eşya hukuku dersimize gelmişti- gerçekten çok usta bir öğretici olduğunu, onun ders verdiği ya da daha fazla saat ders verdiği kursu tercih etmemiz gerektiğini söyledi.
İşin kötü yanı, bildiğim kadarıyla kurs yalnızca eylül ekim gibi alım yapıyor. Bana da beklemekten başka seçim kalmadı.