Mesajı Okuyun
Old 06-03-2006, 14:50   #52
onur acır

Varsayılan özel hukuk fakülteleri ile ilgili

Öncelikle merabalar ben yeni üye oldum ve gezinirken ilgili yazınızı ve verilen cevapların bazılarını okudum ancak bazı arkadaşlarla aynı fikirde olmadığımıda belirtmek isterim.İlk olarak bende bir özel okul mezunu olarak bazı arkadaşların belirttiği gibi" para veiyorsun diploma alıyorsun" olayı yok,en azından 4 sene boyunca böyle şeylerle ilğili bir vakıa duymadım,ayrıca YÖK'ün özel okullar üzerindeki denetimide böyle şeylerin yapılmasına izin vermemektedir.Başka bir arkadaşımızında belirttiği üzere bizlere ders veren hocalar devlet okullarında görev yapan hocalardır.Örnek vermek gerekirse syn Hakan Pekcanıtez,syn Şeref Ertaş,syn Nevzat Toroslu gibi,bu isimleri çogaltmak mümkün vede bu değerli hocalarımızın öğrencileride bileceklerdir ki kendileri zaten böyle bir oluşum içine girmezler.Ancak kalite konusundaki çekincelerinize katılmakla beraber gerek yapılan sınavlar gereksede mesleki çekişmeler sonucunda kendini yetiştirmemiş bir bireyin ayakta kalmasının da mümkün olmayacağınıda göz önünde bulundurmalısınız.Sonuçta diploma size herşeyi beraberinde getirmemektedir. Saygıılarımla.