Mesajı Okuyun
Old 01-12-2016, 09:43   #1
nkö

Varsayılan geçit irtifakına izin verilmesi zorunlu mudur?

Değerli Meslektaşlarım,

bir gaz dağıtım şirketi müvekkilim olan organize sanayi idaresinden iki belde arasındaki dağıtım hattını ringe bağlamak için OSB mizin çekmiş olduğu 8-10 km lik 10 inç lik çelik hattı da kullanmak suretiyle OSB miz içinde de yaklaşık 2 km kadar geçerek bu hattı tamamlamak istediğini belirtiyor. Bu konuda osb idaresinden geçiş izni istemişler yalnız müvekkilim osb almış olduğu karar doğrultusunda osbnin içinde kazı yaparak ring hattının tamamlanması için geçiş izni talebini uygun görmemiştir. Bu durumda gaz dağıtım şirketi, müvekkilim osb'den gaz ring hattını osbnin içinden geçirerek ringi tamamlamak için geçit irtifakı mı kurmak istemektedir.? Eğer öyleyse müvekkilim osb bu geçit irtifakına izin vermek zorunda mıdır? Gaz dağıtım şirketi çok ısrarcı davranıyor ve bu konuda müvekkilime sürekli dilekçe gönderip duruyor. Gaz dağıtım şirketi gerekçe olarak kamu yararı olduğunu söylemiş ve eğer bu gaz hattı ringe bağlanırsa çok acil durumlarda konutlara alternatif bir gaz arzı sağlanacağından ve osb için de alternatif bir gaz kaynağı olacağından bahsetmiş. Gaz dağıtım şirketi her ne kadar kamu yararından bahsetmiş olsa da zorunlu bir kamu yararı durumunun olmadığını ve söz konusu durumun alternatif olduğunu düşünüyorum. Konu ile ilgisi ve bilgisi olan meslektaşlarım yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
İyi çalışmalar