Mesajı Okuyun
Old 19-02-2007, 12:41   #2
Av.Duygu Keleş

Sanat yapma yeteneği ne hukukçulukla ne de başka bir sıfatla bağdaştırılabilir.Sanat zaten doğada ve insan genlerinde var olan bir olgudur.Bu gün belediyenin bahçe işleri bölümünde peyzaj mimarlarının yanında çalışan işçiler bile projeye uygun parklar bahçeler yaptıklarında bunun bir sanat olduğuna inanırım.
Bugüne kadar hep bir enstruman çalmayı hedefledim istedim.Fakat zaman yokluğundan mıdır yoksa tembellikten midir bilinmez elim varmadı bir türlü.Bir dönem ses eğitimi aldım fakat bu da geçmişte kaldı.Boromuzda çok güzel resim yapan ve sergiler düzenleyen avukat arkadaşlarımız var.Onlara gıpta ile bakıyorum.Yeteneklerinin farkındalar ve en azından onları gün ışığına çıkarmak için gayret içindeler.Ancak sanatçı olmak tıpkı avukat olmak doktor olmak gibi addedildiğinden sanatçılıktan önce ön bir sıfata sahip olanlar mesela ben yalnızca o sıfatı kullanmakla yetiniyoruz.Ben bir avukatım ve başka şeylere zaman ayırabilecek durumda değilim diyorum.
Belki ileride bir gün emekli olursam küçük bir kasabada önümde şövalye fırça ve paletle doğa resimleri çizmek isterim.Çö adam bile çizmekten aciz ben için oldukça uzak bir hayal ama olsun.Ölürsem değerlenir belki resimler