Mesajı Okuyun
Old 16-03-2012, 20:20   #1
Konuk

Varsayılan boşanmada ziynetin ev yapımı için kullanılması halinde geri istenilebilirliği

merhaba.
eşimden boşanmak istiyorum.önceki tartışmalarımızda anlaşmalı boşanmaya falan uzlaşmaya çalışıyorduk fakat vazgeçiyorduk.Ama artık caymayı düşünmüyorum ve dilekçeler vs. araştırmaya başlayınca eşim baya sinirlendi,öyleki;anlaşmalı boşanmadan falan umudumu kesmem gerekecek kadar sanırım.adli yardım barosundan avukat talebinde bulunmak istiyorum ama buna gerek kalmadan da halledebilirsem bir an önce olsun bitsin istiyorum.bir çocuk annesiyim ve birde altı aylık hamileyim.çocuklarımın velayeti istirak nafakası bunları talep edip almak istiyorum inş. eşim zaten eve çok erken gelen bir insan değildir yani onu özgürlüğüne bırakıp oturmakta olduğumuz evde kalmaya devam etmek istiyorum çocuklarımla birlikte. evimiz aile apartmanı yani eşimin ailesinden oluşan bir dairede oturuyorum ama evin resmi işlemlerde göründüğünü sanmıyorum.evlenince iki yıl kadar kayınvalidemlerle kaldık iki sonra kendi çabalarımzla ve mihir olarak alınan ziynet eşyalarını bozdurarark evimizi yaptk.ben bu evde kalmaya devam etmek istiyorum ve dava dilekçemde bu ziynet eşyalarımıda isteyip idteyemiyeceğimi öğrenmek istiyorum.bu şekilde isteyemiyorsam manevi tazminat,yoksulluk yada başka herhangi bir nafaka şeklinde geri almam mümkünmü.bu davayı anlaşmalı olarakmı,şiddetli geçimsizlikmi,evlilik birliğinin sarsılması olarakmı açabilirim öğrenmek istiyorum.şimdiden teşekkürler..