Mesajı Okuyun
Old 27-02-2007, 03:27   #93
Cest la vie

Alıntı:
Yazan Dr.Cem Hekimbaşı
Bir şeyin TCK nda yer alması, onun herkes tarafından makbul görüleceği veya olumlu sonuçlara yol açacağını göstermez. Yarın değişmeyeceğinin de garantisi değil. Daha önce nasıl değiştiyse, yine değişir. Takdir edersiniz ki, kimsenin makbul görme zorunluğu da yok. Yasaların her zaman harfiyen uygulandığını iddia edemeyeceğimiz gibi; toplumları biçimlendirme gücü olduğunu da söyleyemeyiz. Bütün bunlardan ayrı olarak; neyin geri, neyin ileri; neyin yerinde, neyin yersiz olduğunu zamanın göstereceği, yasaların belirleyemeyeceği noktasından hareketle; görüşlerimi de elbette dile getireceğim.

Sayin Karacaoglu,
Bilmiyorum farkinda misiniz ama her mesajinizda aciklama yaparken bile daha inanilmaz seyler soyluyorsunuz. Insan Haklari ve ozellikle Kadin Haklarina karsi bu derece aleyhte cumleler sarfetmeniz, her defasinda beni cok daha fazla sasirtiyor.
Acaba sadece muhalefet etmek icin mi yaziyorsunuz, yoksa gercek dusunceleriniz mi bu?
Ilk ihtimal kabul edilebilir ama, yok hayir, ikinci ihtimali insanlik adina dusunmek dahi istemiyorum...
Saygilarimla