Mesajı Okuyun
Old 24-06-2014, 23:26   #9
Av. Kader DEMİR

Acil

yanıtlarınızı yeni gördüm kusura bakmayın.
Ufuk hanım davayı tam ıslah ile belirsiz alacak davasından kısmi davaya dönüştürmem usulen mümkün olsa dahi aynı davada ikinci defa ıslah yapamayacağımdan tam dava olarak düşünülecek sanırım. (ancak ek dava açma hakkım olabilir bu durumda değilmi. doğru mu düşünüyorum acaba)
sayın Olgu,davayı düşürmekten vazgeçtim. zira yaptığım araştırma neticesinde derdestlik itirazına uğramamak için şu anki davayı kesinleştirmem gerekiyor bu da en az 4 ay daha beklemek ve davalı vekalet ücreti demek.
Ufuk hanım, dava konusu hisse bedelleri belli ancak davanın reddi halinde yüksek bir meblağ masraf ve davalı vekalet ücreti çıkacak. söz konusu davada da yargıtay kararları birbirleriyle çelişebiliyor. yerel mahkemeden kabul kararı çıksada yargıtaydan bozulabilir.
bir de beynim biraz sulandı konuyu araştırırken.
tam ıslah yaptığımda birden fazla konuda değişiklik yapabiliyorum değil mi. yani ben hem dava değerini de yükseltip hem de davanın niteliğini ve hatta yeni bir delil de sunmak istiyorum. tam ıslahta yalnızca hasım konusunda değişiklik yapamıyoruz anladığım kadarıyla. ancak diğer hususların bir veya birkaçında değişiklik yapabiliyoruz. bu konuda da beni aydınlatabilirseniz sevinirim. yarın (artık bugün) benim için son gün.
şimdiden ilginize çok teşekkürler.