Mesajı Okuyun
Old 06-10-2008, 18:25   #10
lawyemez

Varsayılan Teşekkürler

Sayın Ruhan,
Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Bu konu üzerine çalışma isteğim hergeçen gün artmakta ve yine her geçen gün bu alanın ne kadar da zor, ne kadar da üzerinde emek sarfetmemiz gereken bir alan olduğunu daha iyi anlıyorum. Ukalalık yapmak istemem fakat ingilizcem iyi düzeyde, bunu daha da geliştirebilmek için bir ingilizce kursuna yazıldım ve seviyem 12 kur üzerinden 11. kur çıkmıştı. 11. kuru tamamlayıp son kura geçtim. Fakat bu demek değil ki ingilizce çalışmalarım sadece bundan ibaret; tüm dizileri ve filmleri altyazısız izlemeye başladım , gazete olarak ingilizce bir gazeteyi takip ediyorum. Türkçe şarkılardan biraz uzaklaştım, kulağımda ve gün içinde farklı ülkelerden arkadaşlarla yazışmalarımda sürekli ingilizce var artık. Bunun yanında önümüzdeki yıl ingilterede bahsettiğiniz dil eğitimini ve eger maddi güce ulaşabilirsem bir de master eğitimini tamamlamak istiyorum. Son olarak söylediğiniz iyi bir büroda çalışmak , bunun için ise iyi bir CV ve belki tanıdık, biraz da şans gerekiyor. CV hazırlıklarına çok önceleri başlamıştım, buna ek olarak bu yıl okulumuzun mecmua dergisinde Deniz Hukuku alanında bir makale ve New Castle Üniversitesi Deniz Hukuku Profesörü Mr. Levingston'un sitesinde yayınlanmak üzere ikinci bir makale, ve haklar hareketi isimli bir organizasyonda yazarlık yapacağım. Umarım bu söylediklerimin CV ime faydaları dokunacaktır. Söyledikleriniz için çok teşekkür ediyor, yeni tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi günler...