Mesajı Okuyun
Old 12-12-2012, 18:15   #28
Admin

Alıntı:
Yazan olgu
Admin, bu üstadları bizimle paylaş
Oy verenlerin isimlerinin gözüküp gözükmeyeceğine anketi açarken karar veriyoruz ve herkes oy verirken bu kararı görerek oy veriyor. İsminin gizli kalmasını tercih ettiği için oylamaya katılmış bir üyemiz olabilir, o nedenle ben kimin hangi seçeneğe oy verdiğini söyleyemem.

Tabii dileyen üyelerimiz -uygun görürse- oy verdiği seçeneği konu içinde paylaşmakta özgür.

Alıntı:
Bir üyemiz en çok "Kambiyo Senetlerine Özgü İflas [Örnek 12] " yapıyormuş.
Bir tek onu işaretlemiş olma ihtimali bence düşük ancak 5-6 seçenek işaretleyen bir üyemiz en çok yaptıklarından biri olarak onu da işaretlemiş olabilir diye düşünüyorum.

Alıntı:
Sonuç itibari ile iddia THS anket sonucuna göre mi? İcra Müdürlüklerinde ki gerçek sonuca göre mi?
Kendi adıma kimseyle iddiaya girmediğimi peşinen arz ederim, sadece tahminde bulundum ve göründüğü kadarıyla da tahminim tutmayacak. Gidişatı gördükten sonra iddiaya artık hiç girmem!

Ancak sonuçları tabii THS üyelerinin oyları açısından değerlendirmek gerek. Eğer "icra dairelerinde en çok hangi icra takipleri yapılıyor"u konuşsaydık, benim de favorilerim hiç kuşkusuz Örnek 7 ve Örnek 10 olurdu. Neticede sırf bankaların yaptığı seri takipler örnek 10'u açık ara birinci yapmaya yetebilir.

İtiraf etmek gerekirse, başlangıçta örnek 4-5'i iddialı görme nedenim de anketin yapısı gereği sadece THS üyelerinin katılımına açık olmasıydı. Bu format avukat tutmayan vatandaşların sıkça yaptığı örnek 7 açısından dezavantaj yaratıyor bence. Ayrıca kaç takip yaparsa yapsın her üyemizin tek oy hakkı olması nedeniyle dosya adeti olarak çok olsa dahi yapan kişi adeti olarak örnek 10'un da dezavantajı olacağına inanıyordum ama görünen o ki, herkes bir şekilde örnek 10 yapıyor.

Sonuçlarda küçük oynamalar olabilir ve ikinci ve üçüncü değişebilir ancak bu saatten sonra örnek 10 geçilmez diye düşünüyorum. Sayın Ergin'i isabetli tahmini nedeniyle şimdiden tebrik ederim. Her ne kadar iddiaya girmediysem de borcum THS toplantısı düzenlemek olacaksa, borcumu kabul ediyorum.