Mesajı Okuyun
Old 04-05-2017, 19:34   #1
Konuk

Varsayılan Takipsizlik Kararina Itiraz

merhaba;

eşimle fiilen ayrıyız ve farklı illerde ikamet etmekteyiz. eşimin yaşadığı şehirdeki savcılığa şikayette bulundum. ancak savcılık takipsizlik kararı verdi. 15 gün içinde itiraz edebileceğim mahkemede belirtilmiş. ancak o ile uzaklığım yaklaşık 1000 km. buradan o ilin ilgili mahkemesine başvuruyu savcılık aracılığı ile mi? yoksa ilgili mahkeme yoluylamı göndermeliyim. bu itiraz da harç vs var mı? eşimin bir yakınının bana göndermiş olduğu ses kaydı var. kendisi kaydedip bana göndermiş. bu ses kaydını mahkemeye sunmak istiyorum. ama bir avukata sordum. kaydı gönderen kişi haberleşmenin gizliliğini ihlal ettiğim gerekçesiyle şikayet ederse hakkında dava açılır dedi. ancak burada çocuğa şiddetten bahsediyr ve karşılıklı bir konuşma değil kendisinin kaydedip gönderdiği bir kayıt? bu konuda sizinde yorumunuzu alabilimiyim. bu kaydı kullanmam herhangib ir olumsuzluk teşkil eder mi? şikayet olursa. aslında benim kanaatimce konu çocuğa şiddet olduğundan olmamalı ama yasalar ne der bilemiyorum. saygılar sunar hayırlı akşamlar dilerim.