Mesajı Okuyun
Old 03-11-2007, 17:50   #43
Kartalkanat

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Bundan benim çıkardığım sonuç; tercih edilmeyenler;"potansiyel 3.kişiler" oluyor. Bu durumda bu kişilerde şu ya da bu şekilde tercih edildiğine göre; tercih dışı kimse kalmıyor!

Tercih edilmeyenlerin şu veya bu şekilde sonradan tercih edilmesi bazen aldatma şeklinde tezahür ediyor. Bende tam buna vurgu yapmak istemiştim.

Matematikte olasılık hesabı vardır. Görüleceği üzere tercih dışı kalanlar daha yüksek olasılık oluşturuyor.

Üniversite sınavında istemediği halde bir bölüme yazılanlar ve okumak zorunda kalanlar var . Bunlar eğer fırsat ve imkan bulursa istediği bölüme geçiyor. Yada mecburen devam ediyor. Kimisi iyiki bu bölümü okumuşum diyor, kimisi ise zaten istemeyerek girmiştim şu anda başka bir işte çalışıyorum diyor.

Evlilikte bence böyle , fırsat ve imkan bulanlar aldatmaya devam ediyor. Meslek hayatım boyunca her sosyal ve ekonomik gruptan aldatma olayları gördüm. Bunun bence bir kuralı yok. Çözüm açık bir toplumdan geçiyor, her yönüyle insanlar (kadın-erkek) birbirlerini tanımalı ve o şekilde evlenmeli buda bizim toplumumuzda çok zor oluyor.

HAiN YAR
Oynayamıyorum, yerim dar, benim.
Kanadımı kırdı, hâin yâr, benim! ..
Herkese yetecek sevgim var, benim! ..

Gönülden gönüle uçmak ne güzel! ..
Onur Bilge

Saygıyla kalın.