Mesajı Okuyun
Old 01-11-2007, 19:12   #39
suskun_juliette

Bir erkeğin zekasını küçümserseniz,zekasını kanıtlamak için başvuracağı (yüksek ihtimalle) yol aldatmak olur...Ben aldatanların biraz zeki olması gerektiğine inanırım,madem kendine bu kadar güveniyorsun,öyleyse zekanın sınırlarını zorlayıp kendini ele vermeyeceksin.En çok güldüğüm ise,eşine yakalanan erkeklerin surat ifadeleridir
Bir konuşma geçmiş,tartışmaya müdahil olmak istemem naçizane görüşüm şuduroğulu kadınları aldatmak merhamet değildir,sen onla evlenmeyi ne kadar istememişsen o da en o kadar istememiştir!Öyleyse o da gidip aldatsın!Ama böyle bir şey olamaz değil mi?Sonra töre devreye girer.Düşünürüm de töre neden hiç iyi şeyler yazmamıştır o görünmez kanlı kitabında?Neden insanların özgür iradelerini prangalara vurmayı seçmiştir..Hadi bu zamana kadar okuduğunuz kitaplar yakıldı,bilinçlenme şansınız olmadı da,bu uygulamayı neden hala sürdürüyorsunuz?Daha kaç asır böyle devam edecek acaba?Milenyum diyoruz,bir şeylerin değişmesini bekliyoruz,en önce kendimizi değiştirmeliyiz..Hadi bir kere töre denen şeyi var etmekle yanlış yaptınız bu yanlışı neden halâ devam ettiriyorsunuz ki?Bunu mantığım almıyor..Erkek aldatır,kadın da aldatır..Ama bunu bir mecburiyete mahkum bırakıldıklarından yapıyorlarsa suçlu olarak toplumu gösteririm.Sen nasıl bu insanları bir arada yaşamaya mahkum kılabilirsin ki?Bunu yapıyorsan şayet,o zaman ahlaki çöküntüye uğradık deyip hayıflanmak eğreti durur üzerinde!Ben doğulu bir erkekle beraberim,muhtemelen evlenmemize izin vermeyecekler,hatta bunun için harekete geçtiler bile!Ona geçen gün sordum,ileride başkalarıyla evlenirsek ve bir gün karşılaşırsak ne olur diye..Yasak bir ilişki başlar dedi..Yani anlatmaya çalıştığım bırakın kendileri için en iyi olanı insanlar düşünsün..Onları bir şeylere zorlamakla sorun hallolmuyor..Ben sevdiğimle yaşamak yerine niçin başkalarıyla yaşamaya mecbur olayım ki,ya da o kadın neden aldatılsın neden ben eşimi aldatayım ki?Bu yüzden artık insanları dinlemeyi öğrenelim..Yoksa ileride bunların asla önüne geçilemez..Aldatmayan erkeğe enayi gözüyle bakılır..Gururunuzu bu yanlışlarla okşamayı seçmeyin..Aldatan kişi eninde sonunda aldatılır,belki eşi tarafından değil..Ama muhakkak aldatılır..