Mesajı Okuyun
Old 27-03-2007, 11:38   #8
Av. Arzu Erkol Dursun

Varsayılan sigara içmemek artık "gelişmişlik" ifadesi haline geliyor

17 yaşından beri sigara içen ve 2 hafta önce sigarayı bırakan biri olarak inanın,sigarasız hayat her yönden insanı olumlu etkiliyor
Ben,eşim,abim ve annem;hepimiz sigarayı bıraktık.Öncelikle nefes alma rahatlığı,boğazımızda oluşan o kötü birikintiler,her gün bolca olan öksürükler gitti bile
Bununla beraber,sigaraya o kadar çok vakit ayırıyormuşuz ki,boşluğunda ne yapacağımızı şaşırdık önce Doğal olarak yemeğe veriyor insan kendini bu boşlukta ve 2-3 kg alıyorsunuz,sonra ise yavaş yavaş düzene giriyor herşey ve aldığınız kiloları veriyorsunuz,spora yöneliyorsunuz,oksijeni vücut daha fazla aldığı için enerji yakımı fazlalaşıyor ve kilo vermekte kolaylaşıyor.Cildinizdeki güzelleşmede cabası
Dişlerinizdeki o sararmalar her fırçalamadan sonra yavaş yavaş azalıyor çok ilginçtir Özellikle eşimin dişlerinden birinde yoğun olan kahve leke inanın neredeyse geçti gitti
Toplum içinde taktirle karşılanmaya başlıyorsunuz,sigara içen 3-5 kişide bizim azmimize hayran kalarak sigarayı bıraktı,bu da bizim için gurur verici oldu
Sigara içen her kişiye tavsiyemdir,evet biliyorum çünkü yaşadım,zorlanıyorsunuz,elinizi nereye atacağınızı bile şaşırdığınız,bir tane içsem mi dediğiniz anlar oluyor,o anlarda kendinizi kasmayın bir tane için,göreceksiniz daha 2 nefeste tiksinti başlayacak,ve artık 1-2 hafta sonra tamamen sigaradan kopacaksınız.daimi sigara içicisi olmaktansa 1-2 taneye düşürerek sonunda tamamen bırakan biri olmak çok daha iyidir.Çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz,sigara bantları kullanabilirsiniz ki;takıldığı gün asla sigara içilmemeli zehirliyor.Ya da benim gibi birden bırakabilirsiniz,çok canınız çekerse 1 tane içersiniz,tiksinme başlar ve kısa bir süre sonra tamamen arınırsınız.Diğer çeşitli yöntemlerde mevcut,ama ben aile olarak denediklerimizi paylaşmayı tercih ettim
Ve asla denemekten vazgeçmeyin,ilkinde,ikincisinde..ve devamında başarısızlıklar yaşasanızda pes etmeyin,eninde sonunda birgün mutlaka bırakacağınıza inanın ve bu inancın sonunda da başarınıza tanıklık edin Unutmayın ki bizler,çok şeyleri başardık,bu başarılması en kolay durum aslında,göreceksiniz
Geçenlerde bir türk filmi izledim,eski bir yapım,çok ilginç bir durum vardı şöyle ki;
hizmetçi kızı sosyetik yapmak için,içki içmeyi ve sigara içmeyi öğretiyorlardı ne tuhaf değilmi ancak günümüzde tam tersi bir durum söz konusu olmaya başladı,bu da sevindirici,çünkü artık sigara içmeyen,kilosunu dengede tutan,aktif spor yapan,bakımlı,nezaketli,kültürlü insanlar taktir topluyor,en azından benim çevremde böyle ve inanın olması gereken de budur.
Değerli meslektaşlarıma nacizane tavsiyem,kendinizi hazırlayın,kendinize güvenin ve gelişmişliğin bence ve çoğu bilinçli insan tarafından en büyük göstergesi olan sigarayı bırakma eylemini gerçekleştirin
Göreceksiniz ki,çok şey değişecek,olumlu,sağlıklı ve huzurlu bir yapıya ulaşmaya başlıyacaksınız,evet bir küçük sigaranın bu kadar çok güzel hali telef ettiğini söyleyebilirim hayatımıza dair.
Sağlıklı,bilinçli ve huzurlu hayatlar dileğimle..
saygılar sunarım.

NOT:Sigara bıraktıktan sonra,sakız tercih edin,aşırı kilo almanızı bir nebze engelliyor,su,çay ve kahvenizi sigarasızda için ki,o boşluğu yavaş yavaş doldursun