Mesajı Okuyun
Old 19-08-2015, 14:10   #5
av_my

Sayın meslektaşlarım benzer bir durum bende de var. Halihazırda dosyam derdest. Bendeki durum farklılığı ise şu şekilde;

-Müvekkilim mimar. ''A'' şirketi ile mimari projede dahil olmak üzere tüm projelerin yapılası konusunda sözlü anlaşıyor. Diğer projelerin hazırlanması ile ilgili olarakta farklı meslekten insanlarla iletişimi bizzat kendi kuruyor ve tüm projeleri hazırlıyor. Daha sonra ''A'' şirketi biz bu projeleri istemiyoruz diyor ve başka projeleri başkalarına hazırlatıyor.

-Müvekkilin bir çanta yığını projelerinin hiçbiri zemine uygulanmıyor ve haliyle belediyede herhangi kayıt yok.

-Lakin müvekkilin tüm projeleri yapı denetim şirketine verdiğine dair teslim tutanağı var. Ancak A şirketi bu yapı denetim şirketinin de bizle alakası yok diyor.

-Şirket ortaklarına sunumlar vs yapılıyor. Mailler gönderiliyor. Bunlara ilişkin mailler elimizde mevcut ve dosyaya sunduk.

-Yargılama şu anda devam ediyor. Karşıyanın ticari defterleri incelendi. Haliyle onların defterlerinde bu anlaşmayla ilgili bir bir belge yok.

-Tarafımca müvekkilin bu süreçte çalıştığı tüm ehil meslek sahipleri şahit olarak gösterildi. Muhtemelen hakim bunları tek tek dinleyecek.

-Ayrıca mimarlar odasından ''mimarların mevcut piyasa şartlarında paket olarak tüm projeleri üstlenip üstlenmediği, anlaşmaların genellikle nasıl yapıldığı gibi hususlarda bilgi istedim.

-Sizce davanın akıbeti ne olur? Saygılar...