Mesajı Okuyun
Old 10-01-2007, 11:14   #6
cLaW

Sn. Engin arkadaşınıza teşekkür ederim,yarım yamalak hatırladığım çocukluk yıllarımı ne kadar özlediğimi hatırlattı bana..Bende Ahu gibi sonlarına yetişsemde,yazınızda paylaştığınız birçok şeyi yaşamış olmaktan buruk bir gurur duyuyorum.Evet yokluk dönemleriydi,fast food,internet,bu kadar sefa yoktu..700'den fazla kanal var şimdilerde,uydunuz varsa ne kadar olduğunu bilemem,eskiden sadece trt de dallas,hayat ağacı,yalan rüzgarı,siyah beyaz filimler,belgin doruk daha su anda aklıma gelmeyen bir sürü isim..
Şimdinin ilköğretim yada lise öğrencilerine bunlar pek bi anlamsız gelir,anlatamazsınızda kanımca,anlayamazlarda..
Ufak bir anım:Her okuldan sonra eve gelir 14.30 da başlayan çizgifilm kuşağını istisnasız seyreder bittikten sonra yemeği (sadece annemin hazırladığı ekmek arasını) alır az ilerdeki cami avlusuna top oynamaya kaçardım,akşam ayaz olmuş,el yüz şiş,sırt sucuk gibi eve gelir bir temiz azarı işitir ertesi aksam yine ya 9aylık yada mile oynardım..Favori yabancı isimler modern talking,mc hammer..