Mesajı Okuyun
Old 02-04-2009, 17:35   #12
Tiocfaidh

Benzer sıkıntıları yaşıyor olmamızın tesadüf olduğunu düşünmüyorum, hemen hergün karşılaştığımız kısır diyaloglar, bu yüzden şaşırmadım bu başlığa konu olan mesajı okuduğumda. Şaşkınlık içinde karşıladığım ve tesadüf olarak değerlendirdiğim tek husus Sayın Aak ile aynı gün serbest avukatlığa başlamış olmamızdı, o kadar.

Konuyla alakalı olarak biraz daha enlemesine düşündüğümde avukat enflasyonundan yararlanırcasına bizleri bu kısır pazarlığın içine çeken müvekkil adaylarına kızmak gelmiyor içimden. İhtiyacı olan hizmeti en uygun fiyat karşılığında satın almak istemesi doğal vatandaşın. Doğal olmayan, iktisat derslerinde bizlere anlatılan ve dünyada hiç bir örneği görülmemiş olan, hayali tam rekabet piyasasının avukatlık mesleğine uyarlanmaya çalışılması. Bu garip durumun sorumlusu olarak da hizmet alan müvekkili görmek işin kolayına kaçmak ya da üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olmamaktır bana göre. Meslek örgütümüz ve mecliste bizleri temsil ettikleri varsayımına inandırıldığımız avukat kökenli milletvekilleri bu konuya duyarsız ve ilgisiz kaldıkça, vatandaşın bu durumu fırsat bilmesinin yadırganacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum.

Kel ve göbekli olmadığım için talep ettiğim ücret tutarını fazla bulan müvekkil adaylarını bu kapsamda değerlendirmiyorum şüphesiz(kendilerinden duyduğum rahatsızlığı farklı bir konu başlığında tartışmaya açmayı düşünüyorum).

Saygılarımla