Mesajı Okuyun
Old 15-05-2007, 17:21   #1
mehmet kaya

Varsayılan Görevi kötüye kullanmada görevli mahkeme neresidir.

Öncelikle herkese kolaylıklar diliyorum.Devlet hastanesi başhekimliğinin oluru ile müvekkilim hakkında bir disiplin soruşturması tertip edildi ve başhekim yrd.incelemeci olarak müvekkilden ifade vermesi istedi konu ise , müvekkilim devlet hastanesinde başhemşire olarak çalışmaktayken,7 ay önce geçici olarak ilçeye görevlendirilmişti ve bu göreve başlamadan önce güya hastanede bir grup hemşireyle gün yapıp bu günde ilk ödemenin müvekkilim tarafına ödenip (900 ytl) sonraki sıralamada ise müvekkilimin hiçbir ödeme yapmayıp bir grup hemşireyi mağdur etttiği ile ilgilidir.Ancak müvekkilim kesinlikle ama kesinlikle böyle bir tertip ne düzenlemiş ne de içinde yeralmış yani tamamiyle gerçek dışı olup zaten müvekkilimle uğraşan başhekimliğin ona bi şekilde ceza verilmesini sağlamaktır. yani başhekim başhemşireyi bi şekilde uzaklaştırmak istiyor.müvekkilimin buna karşı iftiraya uğraması nedeniyle kişilk haklarının saldırıya uğraması nedeniyle manevi tazminat davası açmak istiyorum. bu davayı idari yargıda mı açmalıyım yoksa adli yargıda mı açmalıyım.yardım ederseniz sevinirim.