Mesajı Okuyun
Old 12-10-2014, 20:52   #22
av.sahin67

Hey gidi hey, şimdi konuyu açan kişi olarak yazdıklarımı görünce yüzümde tebessüm oluştu doğrusu. THS bir okuldur. Avukatlığın iyi ve kötü zamanlarını burada öğrendik ve uygulamada tasdik ettik. Bu süreçte çok faydalandım THS'den. Zaman oldu ki bir meslektaşın paylaştığı yazıyı dilekçe yaparak dava kazandık
İlk sorudan bu yana 3.ofis değişikliğini yaptım ben. İstanbul Aksaray'da küçücük bir han odasında başlayan avukatlık sevdası Çapa'da home ofis olarak devam etti. Evi ayırıp bir meslektaşım ile aynı yerde ortaklık ve Cevizlibaü-Zeytinburnu'na taşınma süreci. İşler bazen çok iyi bazen çok kötü gitti. Ama meslek bana hiç ihanet etmedi. Kötü zamanlar ise henüz kazandığımızı idareye etmeyi bilememekteen geçti.Meslekte bazen gün yılı kurtarır bazen ise yıl günü kurtarmaz ilkesine riayet etmemekten kötü günler de geçirdik. Ama çok şükür ki bugünlere geldik. Bir yıl ortaklıktan sonra tekrar 6 ay kadar 3 personel ile çalıştık. Bu hafta ise henüz stajının sonuna yeni yaklaşan bir meslektaşım ile ortak olma kararı aldık ve daha büyük bir ofise çıkma planı içindeyiz. Bu sitede aldığımız eğitimi ( THS okul demiştik ) şimdilerde yanımıza staja gelen ve öğrenmeye gelen arkadaşlara anlatıyoruz. Meslekteşlarımızın hukuku nazarımızda müvekkilden daha yücedir. Yine bu sitede efsane olarak okuduğum saygıdeğer büyüğüm Ömer Kavili ile dost olduk ve birçok mahkemede yan yana savunma yaptık ve zaman oldu biz avukat o sanık oldu . Geçmiş zaman olur ki diyor ve bu süreçte yaptıklarımızı forumun başka başlıklarındaki cevaplarımıza havale ederek saygılar diliyorum.