Mesajı Okuyun
Old 21-01-2007, 00:49   #12
calikusu_kamuran

3. MISRADAN SONRA yani 4. mısrayla başlayan kısım ayrı bir duygu. Farklı bir zamanda yazmış olduğunuzu düşünebilir miyim?

Ama inanın çok güzel.
SEVGİLERİMLE...saygılarımla demek bu ortama yakışmak...Burası sevginin paylaşıldığı yer gibi...tekrar sevgilerimle

KANAATİM DOĞRUYMUŞ SANIRIM.Av. Şehper Ferda Demirel ile aynı algılamayı yaşamışım. Anti_Leviyathan...Bir şiiri yazarkenki duyguyu sonraki zamanda yakalayamazsınız buna dikkat edin. Hatta şiiri yazdıktan 3-5 gün sonra bakın vay canına be bunu ben mi yazmışım, diyeceksiniz. Zaten güzelliği de burda. SEVGİYLE KALIN

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL

İlk şiir mi?

Kendi adıma çok beğendim, tebrikler...

Son üç mısrayı yok da edebilirsin.

Şiirindeki gibi:

Üç mısra gitse şiirden, hiç bir şey olmaz mı?

Saygılarımla...

Sayın AntiLeviathan, şiirlerinizin eleştirilmesini istemeniz aslında bir anlamda nerede hatam olabilir gibi bir kavramı da çağrıştırıyor insana. Şiirde her insanın tarzı farklıdır ve hatta tarzınızı siz dahi bilmezsiniz. Önemli olan yazdıkça yazdıkça şiir yazarken BİR KOLAYLIK YAKALIYOR OLMANIZDIR. Bir zaman sonra öyle kolay döküyorsunuz ki dizelere içinizdekileri,anlatamam.

AMACINIZ eğer benimserseniz tabi şu olsun: En kısa şekilde nasıl aktarabilirim içimdekileri dizelere diye. Şimdi böyle yapmaya çalışınca KELİMELERE hakimiyetiniz kendiliğinden doğuyor. Ben işte bunu bazı şiirlerde bir türlü beceremedim. Fakat bir şiir yazıyorum kısacık ama TÜM UZUN ŞİİRLERİMDEN DAHA MÜKEMMEL OLUYOR YA. Yeminle yani.

Şiir çok güzel bir şey. Ama gelin görün ki bazıları anlamaz. Bir anım:

Şiirler öncelikle benim için üniversite yıllarımda KENDİ KENDİME YAPMIŞ OLDUĞUM ARKADAŞLIK GİBİYDİLER. O siyasi arkadaşlıkların içinden kurtulup kendimle yoğrulduğum zamanlar. Ama biri defterinizde farkeder ve olumsuz eleştiriyi şak diye yapıştırıverir. Eleştirisi keşke şiire olsa MUHALEFET KÜLTÜRÜNÜN BARINDIĞI ORTAMLARDA eleştiri işin YAPICISINADIR. Ne kötü bir durum.

ANLAMAK GÜZELDİR YA.
SAYGILARIMLA

BENCE NOKTALAMAYI ZORUNLU OLMADIKÇA KULLANMAYIN. Kelimelerin yerini değiştirmek çok şeyi çözüyor.

Ayrıca, Syn. Ayfer Gökçen, Türkçe ile ilgim oldu demişsiniz. Bir forumda bu konuyla ilgili yazı yazdım. Zamamanınız olursa o konuda bana katkınız olabilir mi?
Linki:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=10138

SAYGILARIMLA