Mesajı Okuyun
Old 02-01-2012, 15:18   #1
Konuk

Soru Boşanmak istiyorum ancak eşimin çocugu kaçırmasından korkuyorum. Ne yapabilirim

Merhaba;
Ben 3 yıllık evliyim ancak evliliğim süresince olusan maddi sorunlar, aramazdaki kültür farkı yüzünden çıkan kavgalar ve en önemlisi eşimin sorumsuzluğu nedeniyle kendisinden tamamen soğudum ve ayrılmak istiyorum. Ancak aşırı sinirli ve depresif olması beni korkutuyor. 2 ay önce erken doğum yaptım ve bir oğlum var. Hamileliğim süresince ilgisizliği ve hakaretleri artı. Bir keresindede şiddet eğilim gösterdi ama son anda vurmadı. Doğumdan önce maddiyatı ve olanakları bahene ederek annemin yanına geldim. Şuan annemle oturmaktayım. sağlık güvencemiz olmadıgında ve prematüre bir bebek doğduğundan dolayı hastane masrafları oldukça yüklü tuttu.annem bir coğunu karsıladı ayrıca esimin aileside kısmende olsa yardım etti. Bu kadar uzun yazmamın nedeni çoçuğumun durumunu anlatmaktı. doğum üzerinden iki ay gecmesıne ragmen eşim oğlunu ziyaret etmedi. Anlaşmalı boşanmayacağını biliyorum.Onunla aynı ortamda bile olmak istemiyorum. Ancak boşanma davası actığım anda çocugu almak isteyeceklerini biliyorum. Sormak istediklerim;

1. Boşanma gerekçem hukiki olarak ne olmalı?
2. Avukat tutmam gereklimi ( Maddi durumum iyi değil)
3. Dava süresince oğlumu almasını nasıl engellerim yada görmesin..
4. Boşanmamak için direnirse dava süresi ne olur tahminen?
5. Kendim için birşey istemiyorum evlılık süresince alınmıs eşyaları bırakıyorum. sadece oğluma nafaka talebinde bulunabilirmiyim..

çok uzun oldu farkındayım ama yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler