Mesajı Okuyun
Old 23-11-2011, 23:51   #13
hakasya

Alıntı:
Yazan Napoliten
Av.Barış ve Av.er öz arkadaşlar ben kimsenin özel okullarda aldığınız eğitim kalitesine ya da içeriğine ya da okuldaki hocalara bir şey diyeceğini sanmıyorum.

Bence rahatsızlık duyulan durum şu parası olmayan bir öğrenci hukuk eğitimi veya bir başka eğitimi almak için yeni adı YGS eski adı ÖSS olan bir sınavda ilk 50.000 e girmek zorunda iken özel okullarda bu rakamın çok aşağılarda olması biraz fırsat eşitliğine aykırı bir durum bana göre.

Özel üniversiteye giden öğrencilerin puanları tutsa özel üniversiteye gidip yüklü bir miktarı okula vereceklerini düşünmüyorum. Bu orada okuyanların bir sorununu mu elbette değil ama bir eşitsizlik olduğu da aşikar.Kimse kimseyi ayıplamıyor sadece bu eşitsizliğe tepkililer.

saygıdeğer meslekdaşım beni anlayarak bu cevabı yazdığınız için size teşekkür ederim. özel üniversiteler maalesef mesleğimizin niteliğinin azalmasında ve niceliğinin artmasına sebep olan birinci unsurdurlar. Artık hukuk fakültesini kazanmak bir başarı olmaktan çıkmıştır annaler ve babalar çocuklarına artık " hiçbirşey olamazsan avukat olursun " nasihatını vermektedirler. Çevremde üniversite sınavını kazanamayan ne kadar tanıdığımın çocuğu varsa hepsi taban puanlarla özel üniversite hukuk fakültelerine kayıt yaptırdılar. Yazık yazık çok yazık böyle gidersek her iki kişiden biri avukat olacak.