Mesajı Okuyun
Old 16-06-2009, 15:03   #34
supernatural

Alıntı:
Yazan avseher
iyide kaç günde tanımaıs gerektiğine kim karar verecek. kişi ister birgünde evlenir ister 1 yılda bu o insanları basitmi yapıyor şaşırtıcı doğrusu

Evlilikte her insanın farklı beklentisi vardır kimi aşık olmak yeter derken kimisi mantık evliliği yapar maddi değerler öne çıkar bu kişileirn şahsi düşünceleirdir bunada kimse neden böyel düşünüyrousn evlilikte denilemez kimin ne haddine.

Tek cepheden bakmayı bırkaıp her isnann sosyal durumuna, çevresine göre, çapın gereklerine göre empati kurarak bir kez daha düşünün. evlilik müessesei kutsaldır kişiler evlenmek isteidkleirnde neden böyel tanışıp neden böyle düşünüyorusnuz evlenirklen diyemezsiniz.
Sayın avseher
ben bu yolla evlilik yapanlar için asla basit kelimesi kullanmadım kullanmamda.Sadece evlilik için yanlış bir yol seçtiklerini ifade ettim.1 günde tanıyıp evlenip bir ömür boyu mutlu olan varsa ne mutlu ona.Ama bana biraz imkansız geliyor ha evlenilir de ne kadar sağlıklı bir evlilik olur bilinmez.

Alıntı:
Evlilikte her insanın farklı beklentisi vardır kimi aşık olmak yeter derken kimisi mantık evliliği yapar maddi değerler öne çıkar bu kişileirn şahsi düşünceleirdir bunada kimse neden böyel düşünüyrousn evlilikte denilemez kimin ne haddine.

sonuçta buraya açılmış bir konu var biz de haddimize düşmeyerek sizin gibi yorum yapıyoruz.Ama para üzerine yapılan evliliklerin sadece duygusal(para) olarak şirket kurulduğunu düşünmekteyim.Bunun adı olsa olsa bence şirket evliliğidir.Günümüzde bazı büyük holdingler bile yapıyor.
Alıntı:
Tek cepheden bakmayı bırkaıp her isnann sosyal durumuna, çevresine göre, çapın gereklerine göre empati kurarak bir kez daha düşünün. evlilik müessesei kutsaldır kişiler evlenmek isteidkleirnde neden böyel tanışıp neden böyle düşünüyorusnuz evlenirklen diyemezsiniz.
Dediğiniz gibi empati kurmak istesem bile neresinden empati yapabilirim ki bunun?Oraya gidenlerin amacı gerçek anlamda evlilik mi sizce?Sonuçta bu ülkede hala bir kısım insanlar için evlilik kurtuluş olarak görülüyor.
Asıl belki şunu sormalıyız evlilik nedir?Evlilik bizim için neyi ifade ediyor? ilk önce bu soruların cevabını bulmalıyız sanırım bunu tartışmadan önce.