Mesajı Okuyun
Old 26-06-2013, 15:27   #1
Konuk

Varsayılan velayeti annede olan çocukların soyadı değişikliğine red

İki çocuk annesiyim. Eşim küçük kızımız 20 günlük iken bizi terkedip başka bir bayanla kaçtı.Halen kadınla gayri resmi yaşıyor. 5 yıldır hiçbirşekilde çocuklarını görmeye gelmiyor nafakalarını ödemiyor. Büyük kızım şu an 9 yaşında. Yaşadıklarımızdan ötürü pskolojisi baya bozulmuştu. Stresten vücudu beyazlaşmaya başladı. 3. sınıfa geçtiğinde ise halen okumayı sökememişti.Babasının soyadını sınav kayıtlarına yazılmasını istemiyordu.Bizi istemeyen adamın soyadını kullanmak istemiyorum diyordu. Soyisim değişikliği için mahkemeye başvurdum. Davam tesadüfen 2 yıl nafaka davasından alacağımdan ötürü tasarrufun iptalini istediğim ve kazandığım hakime düştü. Hakim konuya vakıftı zaten. 2. duruşmada davamı kabul etti. Şahit dinlemedi delil istemedi.Nüfus müdürlüğünün avukatı itiraz etmiş . Davam yargıtaydan RED kararı ile döndü.Soyismi değişecek diye kızım hayata yeniden bağlandı. Bu yıl karnesi 5 ti. Kızıma davamızın RED olduğunu söyleyemedim. Buradan daha öncede yazmıştım. Velayeti annede olan çocuk annenin soyadını alır diye kanun çıktı denmişti. Benim davam neden red oldu. BU adam babalık hiç yapmadıki.Bunun için ne yapmam gerek.
2. sorum
3 ay ara ile nafaka davası açıyorum .Şu ana kadar 5 davadan yakalaması var 15 ay. Ama hiçbir yerde adresi yok. Mernis adresi yok. 2011 de boşanma davasının son duruşmasına gelmiş orada yanlış bir adresi beyan etmişti. Bende o adrese 35 e göre tebligatlar çıkartıp davamı sürdürdüm. Hakim artık 35 e göre tebligatın kabul edilemeyeceğini. Adresini tesbit etmemi ve tabligatları almasını sağlamamı istedi.Benim buna gücüm yok.Daha önce oturduğu yeri bilmeme rağmen tebligatları almamış burda oturmuyor dedirtmişti.Bu konuda napabilirim