Mesajı Okuyun
Old 13-07-2007, 11:36   #15
Av.Ömer KAVİLİ

Alıntı:
Yazan av.semire nergiz toz
Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ

Bu arada bizim durumumuz, duruşmada, Noterde düzenlenen belgeye dayalı sanık vekili olarak savunma makamında görevimizi yapıyorduk.
Avukatlık yasasında avukat ile işsahibi arasındaki vekil-müvekkil ilişkisinin avukatın kendiliğinden istifası,işsahibinin haklı veyahut haksız olarak avukatı azletmesi veya avukat veya işsahibinin ölmesi halinde son bulacağı düzenlemesi getirmiştir; ki 41.maddede düzenlenen avukatın istifa etmesi halinde avukat müvekkil ilişkisi hemen de sona erememekte bilakis bu istifanın müvekkile tebliğinden itibaren 15 gün süre ile avukatın vekalet görevi hala devam etmektedir. Yasaları bilen/bilmesi gereken hukukçuların yaptığı hukuk gafları insanı yorum yapmakta zora sokmaktadır. Gerek hakim gerek savcı ve gerekse de avukatların cübbelerini giydikleri andan itibaren adalet adına tüm kişisel kin, nefret, dini inanç, siyasi görüşlerinden soyutlanmak suretiyle yargılamaya katkı sunmaları gerekmektedir. Bir hukukçu olarak ayrıca sayın Suat Ergin'in yazdıklarına sonuna kadar katıldığımı belirtmek istiyorum.

Meslektaşıma emeği ve iletisi için teşekkür ederim.

Alıntı:
Koray Özyurt

tebrik ediyorum,meselenin hukuki boyutuyla ilgili bir şey söylemek için yeterli tecrübe sahibi değilim ama şunu söyleyebilirim ki, böyle durumları ve meslektaş büyüklerimin tavırlarını gördüğümde bu mesleği çok seviyorum ya...
Kolaylıklar...

Meslektaşlarım Koray ÖZYURT, Armağan KONYALI, Işıl YILMAZ, Hakan EREN, Volkan ÖZTOK, "av.sinem" emeğiniz ve iletileriniz için teşekkür ederim.

Ömer KAVİLİ