Mesajı Okuyun
Old 24-07-2007, 08:47   #3
Emrah Güler

Alıntı:
Yazan Mecit Tav
Bu düzenlemede hükümetin yargı kararlarına ve vatandaşın yargı yoluna müracaat etmesine tepkisi olduğunu görüyoruz.İYUK.na göre 30 gün içerisinde gereği yerine getiriulmesi zorunlu olan idari yargı kararlarının sadece kesinleşmiş olanlarını dikkate alan bu bakanlar kurulu kararının ilgili bölümünün iptali talebiyle derhal dava açılması gerektiği inancındayım.Dava açmayanlara bile ödeme yapılması gerekirken,dava açıpta davası halen kesinleşmemiş olanlarla ilgili yargılama giderleri ve ücreti vekalet gibi fer'ilerden kaçınmaya çalışan bakanlar kurulunun bu davranışını protesto ediyor ve kararı kesinleşmemiş tüm davacıları bakanlar kurulu kararının idari yargı kararının kesinleşmesiyle ilgili bölümünün iptali için dava açmaya çağırıyorum.
Saygılarımla...

Söylediklerinizin hepsine katılıyorum. Biz bu karar hakkında bir kaç gün içerisinde iptal davası açmayı düşünüyoruz. Zaten BDDK ve SPK'nın yürütmenin durdurulması istemleri reddeliyor. Buna rağmen böyle bir karar verilmesi hukukla bağdaşmamaktadır. Buradaki amacın dava açarak hakkını arayan insanları cezalandırmak olduğunu düşünüyorum.