Mesajı Okuyun
Old 08-03-2010, 12:27   #9
Av. Fatih KARACA

Sayın Meslektaşlarım,

Bugün (08.03.2010) Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne, müvekkilim adına verdiğim bir dilekçenin cevabını almak için, polis memurlarının daveti üzerine gittim. Girişte çantamı ve üzerimi aramak istediler. Kendilerine ne kadar izah etmeye çalışsam da, kanunlardan bahsetsem de "-Avukat bey, biz kanunla değil talimat, emir ve yönetmelikle görevimizi yaparız." cevabını aldım. Polis memuru bana, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde görevli bir 2. sınıf emniyet müdürünin imzası bulunan, 20.01.2010 tarih ve "Avukatlarla Yaşanan Sorunlar" konulu bir yazı gösterdi. Bu yazıda, avukatların üzerinin ve çantasının her ne olursa olsun fiziki aramaya tabi tutulması gerektiği, avukatların diğer vatandaşlardan farklı bir muamele görmemesi gerektiği gibi şeyler yazılıydı. Elbette bu yazıdan bir fotokopi vermediler ve elbette tutanak tanzim etme teklifimi de reddettiler. Üzerimi aramasalar da çantamın içine gözucuyla da olsa baktılar ve geçtim. Ancak yapılan muamele, takınılan tavır ve yüz ifadeleri kesinlikle insanca değildi.

Şimdi, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi vermeyi düşünüyorum. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürünü, bahsettiğim yazıda imzası bulunan emniyet müdürünü (adını buraya yazmıyorum) ve kapıda görevli polis memurlarını şikayet edeceğim. Umarım soruşturma izni verilir.

Saygılarımla
Av. Fatih KARACA