Mesajı Okuyun
Old 27-06-2009, 11:19   #49
av.murat kılıç

Varsayılan mernise ulaşım olmalı

Arkadaşlar
Mernise ulaşım derken; borçlunun adres bilgileri talep açıldığında uyaptan çıkıyor.
Yani bu bilgilere ulaşım avukatlara serbest. Ancak icra dairesine gidip te her dosya için talep açıp icra müdüründen borçlunun adresini istemek hem icra çalışanları için zahmet hem avukatlar için zahmet. O halde e-imza ile uyapa girdiğimizde bıraksınlar biz kendi borçlularımızın adreslerine bakalım.
Trafik hacizleri içinde bu böyle olmalı. Biz büromuzdan tespit edelim. Varsa haczimizi icra müdürlüğünde koyduralım. Binlerce dosyası olan meslektaşlar var. Her dosya için trafik haczi isterse ya icra çalışanları bununla baş gelemeyecek yada mesaiden sonra yapmak için para isteyecek. Ben bakırköy de bir icra müdürlüğünde düşen kurum dosyalarını yenilemek için talep açmıştım. Orda bir çalışan benden her dosya için 1 tl para istedi yoksa yenilenmez dedi. Ben de hemen C.Savcılığına şikayetimi yaptım. İcra çalışanları iş yoğunluğundna işlerle baş gelemiyor. Yetiştiremiyor. Mesaiden sonra yapmak içinde para istiyor. Bu yüzden mernisin avukatlara açılması lazım.