Mesajı Okuyun
Old 24-10-2011, 13:17   #14
Av.Cengiz Aladağ

DEPREM BÖLGESİNE YARDIM İÇİN NELER YAPABİLİRSİNİZ:

- Kızılay kan merkezlerine giderek kan verebilirsiniz.
- Kızılay, Akut gibi kuruluşlara, kendi internet sitelerinde yer alan bilgiler doğrultusunda bağışta bulunabilirsiniz.
- Bulunduğunuz yerdeki valilik, kaymakamlık, belediye, sivil toplum kuruluşları yardım kampanyası düzenlemiş ise buna katılabilirsiniz. Düzenlememişler ise düzenlenmesi için baskı yapabilirsiniz.
- Size yakın yardım kampanyası yok ise, birkaç kişi birleşerek ya da bireysel olarak yardım malzemelerini türlerine göre ayrı ayrı kolilere koyup, üzerine içeriğini yazarak Yurt İçi Kargo aracılığı ile Erciş ve Van Kriz Merkezlerine gönderebilirsiniz.
- Yalnızca Yurt İçi Kargonun internet sitesinde yardımların ücretsiz ulaştırılacağı yazılı. Diğer kargo şirketlerinin de aynı şekilde davranması için iletişim adreslerine mail göndererek baskı oluşturabilirsiniz.
- Ayrıca battaniye, çocuk giysisi, kışlık giysi ve ayakkabı, bebek bezi ve maması, katalitik soba, tüpgaz, çadır, kuru gıda üreten ve satan büyük şirketlere ve marketlere mail göndererek deprem bölgesine yardım yapıp yapmadıklarını, yaptılarsa bu yardımın ne olduğunu sorabilir, onları yardım için zorlayabilirsiniz.