Mesajı Okuyun
Old 21-10-2006, 16:34   #19
Av.Suat Ergin

Neşeli

Sayın ege,

Mesajınızı okuyunca çok üzüldüm. Yanlış anlaşılmaktan hep korkarım. Bu sitede de oldukça fazla olabiliyor. Ama bazı yanlış anlayan üyelerin dünyaya bakış açışını az çok kestirebiliyorsanız; fazla önemsemezsiniz...Kestirebildiğiniz diğerlerine de fazlasıyla üzülürsünüz.

Benim yerime aslında açıklamayı Sayın Yılmaz yapmış...Kendisine teşekkür ediyorum.

Şimdi Sayın ege sizden ricam soru sahibinin sorusunu ve benim iki yanıtımı tekrar okuyun...Hiç bir aşağılama, yerme var mı?

İlginç olan bir diğer şey ise, soruya hukuki yanıt veren tek katılımcı benim. Fırçayı yiyen de ben oldum. Diğer katılımcıların çoğu soru sahibini "evli bir erkekle" olmaktan dolayı ayıplamışlar. Sayın Yılmaz ise, soru biçiminin THS ye uygun olmadığını ikaz etmiş...Sadece Sayın Kanat benim yanıtlarımdan sonra, üyenin yaşadığı ilişkiye destek vermiş.

Şimdi size sorayım neden ben?

Aşağıdaki alıntılar soru sahibinin mesajlarındandır:

Alıntı:
evet gerçekten boşanmak istiyor hem de 5 senedir ama boşanma davası yeni açıldı

Alıntı:
sevgilim de eşinin ilişkilerini biliyor ancak bu kadın öyle akıllı bir kadın kii önce çocuğun velayeti için boşanmayı kabul etmiyordu

Alıntı:
peki ya biz..ben evli bir adamla beraberim ve eşinden boşanması için beklerken ne oldu?? kanunlar kadını korudu..

Alıntı:
o boşanamadığı için ben ondan ayrılmak zorunda kaldım. Bu şimdi hukuk mu

Alıntı:
Adam karısını sevmediği halde boşanmıyor

Alıntı:
Hem de boşanmasını beklerken boşanamamasını izleyerek üzülmek nasıl bir duygu hangi hukukçu bunu biliyor? Hangi hukukçu bunu yaşadı

Alıntı:
Bu nasıl kanun böyle?

İfadelere bakar mısınız. 5 yıldır birlikteler...Ancak daha yeni boşanma davası açılıyor.(O da kesin değil üstelik, sevgili söylemiş(!))Şimdi de acele ediliyor, neden hemen boşanılamıyor diye...Üstelik "ne biçim kanun bu" denilerek...

Sizin eleştirinize mazhar olacak ne demişim bense...

Alıntı:
Bir tarafta aldatan bir eş...Diğer tarafta evlilik kurumu, çocuklar...Müsaade edin de biraz zorlukla karşılaşın...Ne istiyordunuz? 3 kere "boş ol" deyince size gelmesini mi?

Soru sahibi derdest davanın uzadığından söz edince; davaya bakan hakimin aldatma olayını araştıracağını(hele bir bayan hakimse), tanıkları dinlemesinin, çocukların velayeti hakkında karar oluşturabilmesinin, (yasa ve yargıtay uygulamalarıyla esas olan evlilik birliğinin devamı olduğunu )bunların da zaman alacağını bilen bir avukat olarak, böyle yazmanın sakıncası nedir ki?

Ben 3 kere "boş ol" demişim, siz ise bir kere yeter diyorsunuz.

Saygılarımla