Mesajı Okuyun
Old 09-02-2010, 11:33   #9
KOÇ

Varsayılan CMK sertifikası bulunmadan cmk listesine girelemiyor diye biliyorum.

Alıntı:
Yazan cesur_yürek
Ankara dışındaki birçok baroda böyle bir uygulama söz konusu değil.CMK listesine yazılma talebi yeterli.Gayet tabii ,CMK seminerleri düzenleniyor ; Fakat ücretsiz.Yine bu seminerlere katılma zorunluluğu olmadığı gibi ;söz konusu seminerler ,CMK avukatlığı yapabilmenin önşartı değil.

Ayrıca,CMK ücretlerinin zamanında ,günün ekonomik koşullarına uygun ve düzenli ödenmesi hususunda neler yapılabilir konu başlıklı ücretsiz seminerlerin düzenlenmesinin daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Saygılar.
Sayın Cesur Yürek Kocaeli Barosuna kayıtlı bir avukatım ve cmk sertifikam olmadan cmk listesine giremeyeceğim söylendi.Merkeze uzak bir ilçe olması dolayısıyla cmk görevlendirilmelerinde sıkıntı yaşanmasına rağmen cmk sertifikası olmadan cmk da görev alamayacağım söylendi.Neyseki mart ayında seminer açılacagını öğrendim.Daha erken cmk sertifikası almanın bir yolu varmıdır yakın illerde seminer düzenlenip düzenlenmediğini internetten takip etmeye çalışıyorum ama şu an bir sonuç elde etmiş değilim.Ne önerirsiniz.