Mesajı Okuyun
Old 12-05-2007, 22:56   #29
..Deniz..

yazın bir yakınımın bürosunda yardım amacıyla çalıştım avukatlarımızın karşılaştığı sorunları gördükçe acaba doğru bir meslek mi seçtim diye kendimi sorguladım.önce bizim ülkemizde herkes avukat gibi bir yargıya kapıldım.gelen herkes daha önce uğradığı bir avukattan bir şeyler duymuş ama tarife pahalı olduğu için pazar malında daha ucuza nasıl istediğimi bulurum der gibi aryışa geçmiş durumda geliyor..duyduklarını bir hukukçuya satmaya çalışmıyor ama bak ben yemem bunları ben de hukuk biliyorum havasında bir ortam oluşuyor ve arz talep dengesi o kadar rayından çıkmışkigerçek tarifeyi uygulamak çok ama çok zor gördüğüm kadarıyla.bence barodan önce avukatlarımızın bazı şeylerde anlaşması gerekiyor.küçük çıkarlar uğruna meslek yıpranıyor.her avukat gerçekten bir ses kayıt cihazı açsa ve gerçek tarifeyi uygulasa saat başına olan fiyatı alabilse maddi konudaki sıkıntılar az da olsa çözüm bulabilir.ama herkes pastadan en büyük payı ben almalıyım havasında bu nekadar gerçekçi olabilir bilmiyorum..