Mesajı Okuyun
Old 27-06-2009, 20:54   #21
yalcin3

Çok gülüyorum böyle muhabbetlere...Taban puanı çok yüksek olan hukuk fakültelerindeki herkes aldığı ÖSS puanı ile övünür durur,hedeflediği hukuk fakültesini kazanamamış onun yerine başka bir hukuk fakültesine gitmek zorunda kalmış arkadaşlar da sanki aşağılık kompleksine girmişler gibi kendi okullarının ve hocalarının ne kadar iyi olduğundan bahsedip durur.
O kadar saçma geliyor ki...Ben de hep Ankara Üniversitesi'ni istemiştim ama olmadı ha olmasını da istemez miydim hem de çok isterdim.Puanım İstanbul hukuka yetiyordu ama sebebi de kontenjanların artmasıydı ancak ailem göndermedi.Kontenjan artmasaydı İzmir'de de olamayacaktım.Ayrıca ÖSS'de bizim fakülteye benden daha yüksek puanlarla girmiş birçok arkadaşım sınıfta kaldı ve ben 2.sınıfa geçtim.O yüzden lütfen artık bırakalım şu benim okulumun puanı daha yüksek seninki düşük muhabbetini.Her şey insanın kendi kafasında ve kişiliğinde biter.
Vakıf üniversitelerine karşı olmakla beraber devletimin bütün hukuk fakültelerini seviyorum ve benim için hangisinde olursam olayım eminim fark etmezdi