Mesajı Okuyun
Old 26-03-2009, 15:19   #25
myilmaz

Alıntı:
Yazan Av.Bilgin Elial
Onlardan gelen ricaları geri çevirmeyelim sakın..Abi..abla..da diyelim..Pul verelim, para verelim, hediye verelim..Ama işimiz yürüsün..
Sonra şikayet edelim..mesleğimiz, onurumuz, gururumuz nerede diye..sonra üzülelim toplumda saygınlığımız kalmadı diye..
Onların görevi bu arkadaşlar yapmayın lütfen..Biz alıştırıyor, biz yönlendiriyor, biz belirliyoruz

sonuna kadar katılıyorum..

abi-abla diyerek işlerini abi-abla demeyenlerden hızlı yürüttüğü için kendini öven meslektaşlara bir tavsiyem var, ben bugüne kadar hiçbir memura abi-abla-dayı demedim. Hakkımın yendiğini yada saygısızca davranıldığını hissettiğim anda kendilerine sesimi de yükseltmek suretiyle avukat olduğumu hatırlıyorum, gerekirse saygısızlık etmeden kavgamı yapıyorum, bağlı olduğu hakime gidiyorum. Aynı daireye bir daha gittiğimde bu sefer olması gerektiği gibi karşılanıyorum. Arkamdan ne derlerse desinler önemli değil. Bu arada işlerim de hızlı yürüyor rahat olun. Bu yolu da bir deneyin de mesleğimizi daha fazla ayaklar altına aldırmayın!!

Bir de beni en çok beni üzen hususlardan biri daire tıklım tıklımken genellikle müdür yardımcısının yanında oturan ve onun çayını içen bir avukatın! hukuki bir konuda müdür yardımcısı ile tartışırken konuyu bile anlamadan hemen müdüre arka çıkıp ona şirin gözükmeye çalışması..

Aaahh güzel mesleğim aahh!!