Konu: Okul Anilari
Mesajı Okuyun
Old 17-10-2007, 00:02   #22
slide

üniversite son sınıfta..tabi uzatmalı son sınıf..finallere çok az kalmışken ısrarla ceza usul derslerine devam ediyorumders adedi de fazla oldukca gerginim..bilirsiniz ankara üniveristesinde zil çalarzilin çalışıyla kendimi zor attım kantine..kahve içerken bir arkadaş yaklaşıp bir kaç sayfanın zımbalanmış olduğu bir test uzattı elime..baktım ki en çok ilgilendiğim alanalardan biripsikolojibir sürü soru işaretle işaretle bitmiyor..ama zevk aldığımdan olsa gerek dalmışım..kahvemi elime aldığım gibi koşturdum sınıfa..bir de baktım ki 20dk geçikmişim derse..böyle durumlarda derse almazlardı ama hocanın sevimliliğinden olsa gerek bir cesaretle giriverdim hem de elimde kahvem..bir de en ön sıranın ortasındayım..ayakkabılarım ses çıkarıyorrr..hoca sustu..insanlar ayağa kalktı ben geçip oturdum yerime..hoca hala dersi anlatmaya devam etmiyor..yüzüme bakıp ''sizden 5dk önce gelen bir arkadaşı parladığım için size bir şey demeyeceğim '' dedi..ve gülümsediii''tekrar hoşgeldiniz ''dedi...tekrar ders arası zil çaldı..hoca derse devam ediyor..insanlar sızlanıyor..ben de yanımdaki arkadaşa ''bir sigara içseydik bari''dedimdemez olaydım..hoca ''siz 20dk geç geldiniz size tenefüs yok..''dedi...derse devam etti..birden dönüp''geçen hafta sabah 9 da sigara iiçen hanımefendisiniz siz''dedi....sonra sigaranın zaralarını anlattı...ben o gün herkes 20dk geç gelmemi ayıplasalar da biz olsak utanırdık deseler de hiç utanmamıştım...ben ceza usul dersiyle çok uğraşmıştım...kaçırmış da olsam devamına yetişmem lazımdı..o dersten kurtulmalıydımnefret ederdimmm..şimdi çok sevsem de o zamanlar şiddetle neferet ederdim..