Mesajı Okuyun
Old 29-04-2008, 15:07   #1
Konuk

Varsayılan Hangi Mal Rejimini Seçmeliyim?Evleneceğim Kişinin Benden önceki Idari Para Cezaları

Merhaba,

99 yılında evlenip şiddetli geçimsizlik nedeniyle çocuğumun velayetini de alarak 2004 yılında ayrıldığım eşimle bir süre sonra yeniden birleştik.Yanlız resmi nikah yaptırmadık emin olamadığım için bu arada eşimin hukuki problemleri oldu devam eden davası ve bu dava sonucunda yüksek ihtimalle alacağı idari para cezaları var. Cezaların meblağı çok yüksek. ayrıldıktan sonra eşimin soyadını herhangi bir hukuki işlem yapmadan kullanmaya devam ettim çevre baskısına maruz kalmamak için( serbest meslek mensubuyum ve muhatabım çoğunlukla erkekler ) şu anda yeniden nikahlanmak istiyorum ancak evli olmadığım süre içinde edindiğim mülklerim evim ve arabam. ilk evlilik döneminde edindiğim ofisim. bunlar benim hayat sigortam. Köşeye sıkıştım sanki.Nikahtan hep kaçtım ama artık nikah yapmak zorundayım çünkü 1 yaşında yeni bir çocuğum oldu. Eğer resmi nikahı yaparsam eşimin gelebilecek borçları mevcut malvarlığım için risk teşkil edermi. Yapacağım evlilik sözleşmesine ne gibi bir madde eklemeliyim ki bunları koruyabileyim.

Çevre de tanınan bir insan olduğum için kimseye bu konuyu danışamıyorum. Böyle bir hizmeti bizlere sunduğunuz için size minnettarız. verebileceğiniz yanıtlar için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.
Saygılarımla