Mesajı Okuyun
Old 21-08-2009, 16:18   #80
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Karabulut, aşağıdaki sözleri siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sayın Aladağ;

Konuya ilişkin daha önce yazdığım mesajlarla, Sayın Duyurucu1'in mesajının tamamı aynı doğrultuda olsa da (yani fikren örtüşse de) özellikle alıntı yaptığınız kısımlarına katılmadığımı mesajlarımdan anlamış olmalısınız.

Sanırım sorunuz; "Benzer bir üslupla yazılmış olan Duyurucu1'in mesajına tepki göstermeyip de neden Uğur Topsakal'ın mesajına tepki gösterdiniz" amacını taşıyor.

Açıklayayım; Sayın Duyurucu1'in mesajı beni incitmedi. İncinen olduysa da benim Sayın Topsakal'ın mesajına verdiğim biçimde tepki verebilirdi, verenler de oldu. Sayın Topsakal'ın mesajı ise içerik olarak katılmadığım, üslup olarak da incindiğim bir üslupla kaleme alınmış bir mesaj idi. Ve tepkimi bu yönde (üslup yönünde) verdim. Dikkat etmiş olmalısınız, Sayın Topsakal'ın savunduğu görüşe ilişkin olarak bir şey yazmadım, çünkü bu hususa ilişkin düşüncelerimi daha önce yazmıştım.

Benzer bir tepki mesajı da sizden Duyurucu1'e gitmişti:

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Elbette bir avukat böyle bir durumda işi reddedebilir, serbest avukatlığın güzel yanlarından biri de budur ama işi kabul eden avukatı da kimse kınamamalı, "senle selamı keserim", "nankör", "menfaatçi" dememelidir. Bu tür söylemler, meslektaş dayanışmasının ötesinde, avukatlığı bir kast gibi gören, avukatlık mesleğinin saygınlığını azaltan ve dolayısıyla avukatlara yapılan saldırıları arttıran, hatalı beyanlardır. Dahası, meslektaşımızı koruyacağız derken, avukata saldırdığı iddia edilenin hukuksal yardımdan yoksun bırakılması, o kişinin adli yargılanmadığı görünümünü ortaya çıkaracağından, hukuka güveni de azaltacak bir etki yapacaktır.

Saygılar...