Mesajı Okuyun
Old 02-08-2007, 12:33   #14
akircuval

Mutlu

avmine'ye katılamayacağım diyemem çünkü yazdıklarında haklı ama daha evvelki mesajımda da bundan bahsetmiştim Avukat arkadaşlar bürolarına katip alacakları vakit araştırıp soruşturmadan hatıra çoğu zaman hatıra binaen alınan insanlar olduğu için mesleğe adapte olmakta sorun yaşıyorlar, çünkü önceki sürdürdükleri hayatla adliye hayatı hukuk ortamı bambaşka kimisi bunun ağırlığını taşıyamıyor, kimisi işini düzgün yapmaya çalışıyor kimisi de bi şekilde mesleği suistimal yoluna gidiyor. Benim Avukat arkadaşlardan ricam şudur ki yanlarına alacakları katiplerin öncelikle bu mesleğe yatkın olup olmadıkları, bu mesleği devam ettirip ettiremeyeceği misal verecek olursak devamlı şahit oluyorum çünkü, bi avukat yanına katip olarak birisini alıyor tam büroya ve de işlere alıştıktan sonra bak ki daha iyi ve farklı bir iş teklifi gelince avukat yanındaki işi elinin tersi ile itip haber bile vermeden kaçıyolar. Benim bildiğim tek şey dürüstlük kişinin içinde olacak dürüst olmayan bir insanı ne kadar denetlerseniz denetleyin o yine bir yolunu bulup yapar yapacağını. Herkese saygılar sunarım...