Mesajı Okuyun
Old 11-05-2010, 21:40   #105
duyurucu1

Alıntı:
Yazan orhan oğuz
Pardon Ömer Kavili bey ile görüştüm anladım ki bakanlık biz avukatların şikayet ve taleplerini önemsemiyor. adalet bakanlığının isminin değiştirilmesini öneriyorum. Hakim ve savcı bakanlığı olsun daha iyi olur . kimse de yanılgıya kapılıp adalet talep etmez böylece . Körler sağırlar birbirini ağırlar....(!) Biz de avukatçılık (!) oynamaya devam edelim. ne gerek var adalet hak diye bağırmaya. gerçekten de falaka esprisi (!) yakında gerçek olur korkmayın. Ömer beyin açtığı tazminat davası da reddolunmuş bilmeyenlere ben bildireyim bari. bende diyorum hakim bu kadar nasıl emin kendinden. onların bakanlıkları onlara teminat vermiş olmalı ki bu kadar rahat hareket edebiliyorlar. Genç meslektaşlara naçizane tavsiyem ; bizim gibi boşa kürek çekmeyin en iyisi , biz yaptık dersimizi aldık. Yazımın ilk halindeki bazı eksiklikler için özür dilerim. Öfke ile kalkan zararla oturur (!) Gerçekten de soğukkanlılığı korumak bazen çok zor oluyor.

Sevgili Orhan Oğuz,
Genç Meslektaşlara yaptığın naçizane tavsiyeye katılmıyorum.Ben Mersindeyim ve Genç Meslektaşlara bu tavsiyede bulunmuyorum.Ve ben Mersinde boşa kürek çekmedim.Hakimlerden yada Barodan da dersimizi almadık.Öfke ile kalkmamak gerek.Ama Mahkemelerde avukatların nihai karar ve yemin dışında ayağa kalkmaması duygusal bir davranış değildir.

Mahkemeye karşı saygısızlık da değildir.

Ancak hakim-savcı ittifakı ve güç birliği maalesef avukatları yasal olmayan keyfi bir davranışa iterek her duruşmada tatmin olmaktadırlar.Her duruşmada avukatları aşağılamaktadırlar.

Barolar ve Türkiye Barolar Birliği bu aşağılamaya seyirci kalmakta ve çoğu zamanda hakim-savcı bloğu yanında yer almaktadır.

Bunun çaresi;bütün Barolarda avukat haklarından yana olan ,avukatların sorunlarının çözümünden yana olan,avukatların,aralarındaki siyasi görüş farklılığını bir yana bırakarak ve arka plana atarak bir araya gelmeleri ve barolarda yönetimlerde söz ve karar sahibi olmalarıdır.

Avukatların makus talihi ancak yine avukatların kendi sorunları için birlik ve dayanışma içerisinde omuz omuza mücadelesi ile ortadan kaldırılır. Bireysel mücadele ile maalesef sorunlar çözülemiyor.Tek yol avukatların bir araya gelmeleri ve yönetimlere gerçekten avukatın var olan haklarının uygulanması için mücadele eden ve kendini ispatlamış arkadaşlarımızı yönetimlere taşımak ve avukatların onlarla birlikte taşın altına elii koymasıyla olanaklıdır.

Selam ve sevgiyle kal.