Mesajı Okuyun
Old 17-07-2007, 09:48   #129
NİLGÜN SEYMEN

Karar Profösörün EŞKİYA ANALİZİNE LÜTFEN DİKKAT!

DEPREM PRÖFÖSÖRÜ SN AHMET ERCAN'ın şahsından izin alarak bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.

Ne tuhaftır hırsız AHMET ERCAN gibi bir profösörün evine giriyor ve onca değer arasından sadce PARA YÜRÜTÜYOR.

Kütüphanesinden aşıracağı tek bir klasör bile onun kimbilir nasıl canını acıtırdı,
ya kitapları haritaları taslakları, antikaları, o eve girseydim sadece ajandanızı ve kitaplarınızı çalardım dediğimde gülümsemişti bana...

Hırsızlarımızı da eğitmemiz gerekecek galiba!

Çalacaksan adam gibi çal kardeşim, beyin hırsızlığı da olsun ara sıra mesela. ŞAŞIRTSANA BİZİ...

Kulağa ne hoş geliyor,

İMDAT POLİS BEY,

EVİME HIRSIZ GİRDİ VE CÜZDANIM PANTALONUMDA ÖYLECE DURUYORKEN O HAİN EŞKİYA SADECE AMA

SADECE KÜTÜPHANEMDE TEK BİR KİTAP BIRAKMADI YETİŞİİİİİİİİİN!

AH NEREDE O GÜNLER!

Şimdi de AHMET BEYİN SİTESİNDEKİ YAZIYI AKTARAYIM SİZLERE...

DEPREM PROFESÖRÜ AHMET ERCAN’IN EVİNE HIRSIZ GİRDİ .

Yedi aydır Büyükada’da oturan Prof. Dr. Övgün Ahmet ERCAN’ın evine Temmuz ayında ikinci kez hırsız girdi. Yan kapıdan eve giren hırsız, komşu, eski Al Pansiyon edinicisi Jakop beyin evine de uğrayarak 1 000 YTL götürdü.

Giriş saati 01:00 ile 05:00 arası. Prof. Ercan hırsızın şu özelliklerini belirlemiş;

Not=LÜTFEN ANALİZLERE ÇOK DİKKAT.Ben çok güldüm ilk okuduğumda.

1. Fotoğraf çekmeyi sevmiyor. Elektromanyetik Dalgalar beyini etkiliyor diye cep telefonuyla ilgilenmiyor

2. Ancak adayı çok seviyor, geçimini Ada’dan sağlıyor. Ada dışına pek çıkmıyor. O nedenle akbil düğmesini kullanmıyor.

3. TV’ler deki kötü izlencelerden bıkmış, artık TV izlemiyor

.4. Sanata ayıracak zamanı yok, o nedenle biblolar, yontular ilgisini çekmiyor.

5. Aydınlanma ile eğitim için kitap okumuyor.

6. Cumhuriyet gazetesinin yan tutmasından bıkmış, yeni gazetenin sayfasını bile açmıyor,

7. Çin malı saatlerin 10 YTL’ye satıldığından beri duvar saatleri ile ilgilenmiyor.

8. Bilgisayar kullanmıyor, çetleşme yapmıyor. Bir çet sevgilisi yok.

9. Eli çabuk, çevik olmasına karşın “burjuva oyunu” deyip tenis oynamıyor. O nedenle raketleri almıyor,

!0. Mısır kilimleri, Türkmen ile İran halılarına ilgi duymuyor.

11. Süreli ağacımda asılı olan Türk bayrağına saygısı yok. , ya da Atatürkçü değil. Seçimde bu gibi partilere oyu yok.

12. Balığa alışkın değil. Izgara balığı tutmuyor ya da öğün atlatacak ölçüde aç değil.

13. Tanrıya şükür giyim giyeceği var. Ne gömlek, ne kazak, ne de ayakkabıya gerek duymuyor.

14. Kıyımcı ya da saldırgan, tacizci değil.

15. Onunla Ada’da bir ortamı paylaşıyor, bir havayı soluyoruz. O, bizden biri. 10 milyon işsizden biri. Geleceğe umutla bakamıyor. Ona küçük hırsız diyorlar. Tutuk evleri onlar gibileri ile dolu. Ancak, hele bir İstanbul’a gitmeye görün; orada bunun büyük boyları var. Tümü dışarıda. Götürdü mü büyük götürüyor. Türkiye ekonomisini bile etkiliyor. Uğurlar Olsun 15 Temmuz 2007